کردها قدرشناس ژنرال سلیمانی هستند

۰۸ آبان ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۹ کد : ۱۹۴۰۲۴۲ سرخط اخبار

سفیر عراق در واشنگتن با تاکید بر اینکه بغداد پیشتر وجود متخصصان نظامی ایران در عراق را اعلام کرده بود، حضور سردار قاسم سلیمانی را امری طبیعی دانست.

به گزارش فارس، سفیر عراق در واشنگتن در گفت وگو با رادیو «سوا» اعلام کرد که ظهور تصاویر سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در عراق امری طبیعی است.

«لقمان فیلی» در ادامه افزود: پیشتر بغداد اعلام کرده بود که متخصصان نظامی ایرانی برای مبارزه با عناصر تکفیری داعش در عراق حضور دارند.

رسانه های عراقی تصاویر سردار قاسم سلیمانی در میان رزمندگان عراقی در عملیات جرف الصخر را که به پیروزی این عملیات در استان بابل عراق منجر شده است، منتشر کردند. گفته می شود دیگر عملیات هایی که به پیروزی در برابر داعشی ها ختم شد نیز حضور سردار سلیمانی مشهود بود.

«شیخ جعفر شیخ مصطفی» وزیر سابق پیشمرگه کردستان و فرمانده فعلی نیروهای کُردی در گفت وگو با روزنامه کُردزبان آوینه، از  کمک های ایران و قاسم سلیمانی فرمانده نیروی سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.

وی در گفت وگو با شماره روز سه شنبه این روزنامه گفت: هرکس به کُردها در مقابل داعش کمک کند ما از وی تقدیر می کنیم؛ ژنرال سلیمانی نیز در این جنگ به ما کمک کرده؛ کُردها قدرشناس ایشان هستند و هرکسی که به ما کمک کند؛ ما به این  کمک ها افتخار می کنیم
 

کلید واژه ها: قاسم سلیمانی


نظر شما :