ادعای اسارت یکی از نزدیکان سردار سلیمانی توسط داعش

۰۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۳ کد : ۱۹۴۰۲۰۱ سرخط اخبار

پیروزی نیروهای عراقی به رهبری و به کمک سردار قاسم سلیمانی در منطقه جرف الصخر تیتر بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی شده است.

افکارنیوز نوشت: پیروزی در جرف الصخر بدون حضور نیروهای ائتلاف و با حضور سردار سلیمانی در کنار نیروهای کشور عراق به دست آمده است. این برای چندمین بار است که داعش شکست تلخی را از ژنرال ایرانی تجربه می کند. حضور حاج قاسم سلیمانی و همچنین خوشحالی حیدرالعبادی از شکست داعش در جرف الصخر حکایت از روابط محکم ایران و عراق دارد. در همین حال داعش برای تضعیف روحیه نیروهای حاضر در این نبرد به انتشار اخبار کذب روی آورده است؛ اخباری که به نظر می رسد انتشار آنها پایه و اساس محکمی ندارد.

یک سایت خبری عراقی ادعا کرده است: گزارش رسانه ها حاکی از آن است که یک سرباز ایرانی نزدیک به قاسم سلیمانی توسط داعش به اسارت گرفته شده است. نیروهای داعش مدعی هستند که وی یکی از نزدیکان فرمانده سپاه قدس ایران، قاسم سلیمانی است و داعش او را هم اکنون به یک مکان امن منتقل کرده است!

داعش در حالی این ادعا را مطرح کرده که نامی از این سرباز ایرانی منتشر نکرده است و می توان گفت تنها هدف داعش از این اقدام، تضعیف روحیه مردم و نیروهای مبارز عراقی است و داعش اقدامی تلافی جویانه تر از انتشار اخبار کذب در برابر اقدامات ژنرال قاسم سلیمانی نیافته است.

کلید واژه ها: قاسم سلیمانی


نظر شما :