تصاویر: وقتی کت و شلوار اوباما سوژه می‌شود!

۰۷ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۱ کد : ۱۹۳۷۶۲۶ سرخط اخبار

کت وشلواری که باراک اوباما در کنفرانس خبری اش درباره مسائل متعدد بین المللی پوشیده بود سوژه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی شد.

به گزارش سرویس بین الملل فرارو و به نقل از «لو پوئن»، کنفرانس خبری باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درباره مسائل بین المللی از جمله بحران های حاکم در اوکراین، عراق و سوریه سوژه فرعی و البته جالب توجهی هم داشت: کت و شلوار!

در واقع باراک اوباما که پیش از این عادت به پوشیدن کت وشلوارهای تیره داشت در این کنفرانس خبری با کت وشلواری کرمی رنگ در میان خبرنگاران حاضر شد تا سوژه ای تازه در شبکه های اجتماعی ایجاد کند.
در بین هزاران مطلبی که در شبکه های اجتماعی درباره کت وشلوار تازه اوباما نقل شد واکنش برخی خبرنگاران مطرح دنیا به این موضوع جالب توجه بود؛ مولی بال یکی از آن خبرنگاران سیاسی است که تیتر «جسارت امیدوار» را برای این کت و شلوار انتخاب کرد. این تیتر برگرفته از نام کتاب رییس جمهور امریکا به نام «جسارت رنگ روشن» است.

اما ملموس تر از آن را نیک کنفسوری، خبرنگار نیویورک تایمز به کار برد و نوشت: «yes we tan»! ( بله ما روشن هستیم). این عنوان هم اشاره به شعار انتخاباتی اوباما در سال 2008 و جمله معروف «yes we can» دارد.
در این میان اگرچه بسیاری از شجاعت و جسارت رییس جمهور امریکا سخن گفته بودند ولی عده ای از جمله یارد کلر، هم به با طعنه و کنایه به لباس تازه باراک اوباما نوشت: «رییس جمهور اوباما آمده بود تا در قبال گردباد به شما بیمه بفروشد!» اشاره به «گردباد» در این مطلب اشاره به بحران های اساسی رخ داده در اوکراین، عراق و سوریه بود که البته اوباما درباره همه این موارد اظهار نظر کرد.
اما این لباس در شرایطی در شبکه های اجتماعی سر و صدا به پا کرد که پیش تر اوباما یکبار دیگر از کت وشلوار رنگ روشن استفاده کرده بود؛ او در مراسم عید پاک بود که از رنگ روشن برای لباس رسمی اش استفاده کرد. با این حال و با وجود نقدهای زیادی که در این مورد عنوان شده است خود اوباما به نظر نمی رسد دلمشغولی زیادی در این باره داشته باشد؛ او پیش تر در گفت و گو با مجله «ونیتی فر امریکا» گفته بود: «نمی خواهم درباره چیزهایی که می خورم و می پوشم تصمیم بگیرم. من کارها و تصمیم های زیادی برای انجام دادن و گرفتن دارم.»

کلید واژه ها: کت باراک اوباما شبکه های اجتماعی


نظر شما :