تاکید روانچی بر آمادگی دولت برای گسترش روابط با آمریکای لاتین

۲۷ دی ۱۳۹۲ | ۱۴:۱۲ کد : ۱۹۲۷۴۶۸ سرخط اخبار

مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه ای خود به آمریکای لاتین، در هاوانا با برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) وزیر امور خارجه کوبا در این دیدار ضمن ابراز رضایت از دستاوردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر و به ویژه مذاکرات با گروه 1+5 ، استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم کشورمان بر اساس مقررات بین المللی دانست و بر حمایت کوبا از مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تاکید نمود.

رودریگز همچنین از عملکرد و اقدامات سازنده کشورمان در جنبش عدم تعهد به عنوان رئیس دوره ای این جنبش قدردانی نمود.

تخت روانچی به مذاکرات سازنده دو روزه خود با مقامات کوبائی اشاره و ابراز امیدواری کرد که در طول ماه های آینده، شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور در تهران برگزار شود.

معاون اروپا و آمریکای کشورمان همچنین به توجه خاص دولت جمهوری اسلامی ایران به ادامه و تقویت روابط با کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب از جمله کوبا اشاره کرد و بر آمادگی دولت دکتر روحانی به برداشتن قدم های بیشتر برای گسترش روابط با این منطقه از جهان تاکید نمود.وزیر خارجه کوبا نیز از علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با آمریکای لاتین استقبال نمود و خواهان استمرارتبادل هیأت های عالی رتبه میان دو کشور گردید.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در هاوانا، روهلیو سیررا، معاون سیاسی وزارت خارجه کوبا وتنی چند از مسئولین کوبایی نیزحضور داشتند.

کلید واژه ها: کوبا


نظر شما :