گفت و گوی وزیران خارجه انگلیس و رژیم صهیونیستی درباره ایران

۱۸ دی ۱۳۹۲ | ۰۰:۳۲ کد : ۱۹۲۷۰۵۱ سرخط اخبار

ˈآویگدور لیبرمنˈ وزیرخارجه تندروی رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در لندن با ˈویلیام هیگˈ وزیرخارجه انگلیس دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله موضوع هسته ای ایران با وی گفت و گو کرد.
 

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در این دیدار مسائل مختلف دوجانبه و بین المللی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

ˈویلیام هیگˈ پس از این دیدار گفت: ما ملاقاتی باز و سازنده داشتیم و درباره مسائل مختلف گفت و گو کردیم.

وی افزود: ما از اینکه روابط دوجانبه اسراییل و انگلیس در زمینه های مختلف از جمله آموزش، علوم و فناوری قوی تر از هر زمان دیگری است، خرسندیم.

ˈما امروز درباره اهمیت توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی میان موسسات پیشروی دو طرف و تقویت روابط نزدیک اقتصادی رایزنی کردیم.ˈ

به گفته وزیر خارجه انگلیس در حال حاضر ارزش مبادلات دو جانبه این کشور با رژیم صهیونیستی بالغ پنج میلیارد و 100 میلیون پوند است.

وی اظهارداشت: ما از تلاش های آمریکا تحت سرپرستی جان کری وزیر خارجه برای پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه تمجید کردیم. ما همچنین در این نکته توافق داشتیم که مذاکرات جاری فرصتی منحصر بفرد را برای پایان دادن به منازعه فراهم می کند.

هیگ افزود: فضای متغیر در خاورمیانه و چالش های امنیتی ناشی از آن برای اسراییل، از دیگر موضوعاتی بود که درباره آن گفت و گو کردیم.

ˈما همچنین هدف مشترک مان را در زمینه جلوگیری از یک ایران مسلح به سلاح هسته ای و اهمیت تداوم همکاری های خود در این زمینه را مورد تاکید قرار دادیم.ˈ

وزیر خارجه انگلیس گفت: ما در این نکته توافق داشتیم که رژیم تحریم ها تا زمانی که ایران با حل و فصل نهایی و جامع موضوع هسته ای موافقت کند و همه نگرانی های بین المللی را در مورد برنامه هسته ای خود مدنظر قرار دهد، باید به قوت خود باقی بماند.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس به صحبت های لیبرمن و همچنین دیگر برنامه های سفر وی به لندن، اشاره ای نشده است.

کلید واژه ها: انگلیس


نظر شما :