افزایش تولید نفت ایران به دست اوپک نیست

۲۱ آذر ۱۳۹۲ | ۲۱:۱۴ کد : ۱۹۲۵۹۳۸ سرخط اخبار

وزیر نفت با بیان اینکه افزایش تولید نفت ایران به دست اوپک نیست گفت: اگر تحریم ها تشدید شود نظرات رسمی نظام مطرح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت عصر امروز پنجشنبه با حضور در مراسم چهلم مرحوم عسکر اولادی و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سیاست های گازی ایران با هند، پاکستان و ترکیه به چه صورت است گفت: این کشورها بیشتر به دنبال این هستند که ایران به آنها صادرات گاز داشته باشد.

زنگنه با بیان اینکه جریان گاز ما به ترکیه ادامه دارد تصریح کرد: ما به پاکستان هم در این زمینه علاقمند هستیم و هند نیز مذاکراتی را شروع می کند اما باید ببینیم به کجا می رسد.

وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اوپک با افزایش تولید نفت ایران موافقت کرده است یا خیر اظهار داشت: این مسئله به دست اوپک نیست، این دفعه هم که بنده در اوپک این مسئله را مطرح کردم همه با نظر مثبت برخورد داشتند.

وی در پاسخ به سوالی که آیا عربستان مخالف این موضوع است تاکید کرد: خیر اینگونه نیست.

زنگنه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برنامه ای برای اوپک گازی دارید یا خیر گفت: بله.

وزیر نفت در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه نظر شما درباره محکوم شدن ایران در دادگاه کرسنت چیست یادآور شد: محکومیتی در کار نبوده است.

وی در خصوص احتمال تشدید تحریم های نفتی علیه کشورمان پس از توافق ژنو گفت: تحریم ها تشدید نشده است.

زنگنه در پاسخ به اینکه اگر تحریم ها علیه کشورمان در کنگره تشدید شود شما چه اقدامی انجام خواهید داد گفت: اگر تشدید شود سیاستمداران ما نظرات رسمی نظام را خواهند گفت.

وی همچنین رد پاسخ به این سوال که آیا زمستان امسال کمبود گاز خواهیم داشت، گفت: گاز تولیدی نه کم شده و نه اضافه اما کمبود جدی داریم لذا امیدواریم با صرفه جویی، این معضل تا حدودی برطرف شود.

کلید واژه ها: اوپک تحریم


نظر شما :