استقبال کری از اقدام اروپا علیه حزب‌الله

۰۱ مرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۵۲ کد : ۱۹۱۸۹۴۵ سرخط اخبار

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه آمریکا از اقدام اتحادیه اروپا در قرار دادن نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در لیست سازمان های تروریستی استقبال و آن را گامی مهم توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا با استقبال از اقدام اتحادیه اروپا در درج شاخه نظامی حزب الله در لیست سازمان های تروریستی، آن را گامی مهم توصیف کرد.

کری افزود: از طریق این اقدام، اتحادیه اروپا پیام مهمی را به حزب الله انتقال داد که حاوی این نکته بود که نمی توان از محاسبه و مجازات فرار کرد و عملیاتی که مرتکب شده از جمله حمله سال گذشته به بورگاس در بلغارستان و برنامه ریزی برای حمله مشابه در قبرس عواقبی به همراه دارد.

وی پیش بینی کرد که این اقدام اتحادیه اروپا تاثیر زیادی بر قدرت مانور حزب الله در اروپا بگذارد و مانع از فعالیت های لجستیکی حزب الله در اروپا خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا از دیگر کشورها نیز خواست که گامی مشابه اتحادیه اروپا بردارند.

اتحادیه اروپا امروز به قرار دادن شاخه نظامی حزب الله در فهرست گروه های تروریستی موافقت کرد.

اتحادیه اروپا پیش از این طرح درج نام حزب الله در لیست ترور خود را در دستور کار قرار داده بود، اما به علت مخالفت های برخی از اعضا موفق به تصویب آن نشد، اما با ورود آمریکا و رژیم صهیونیستی به خط فشار بر کشورهای مخالف این طرح، بالاخره این طرح به تصویب رسید. مخالفان این طرح عمدتا از کشورهایی هستند که نیروهای نظامی آنها در قالب نیروهای یونیفل در لبنان فعالیت می کنند.‬ شکاف و اختلاف بین اعضای اتحادیه اروپا باعث شد که این کشورها تنها با قرار دادن شاخه نظامی حزب الله در لیست ترور موافقت کنند.

کلید واژه ها: حزب الله اتحادیه اروپا شاخه نظامی حزب الله


نظر شما :