تیموشنکو متهم به قتل شد

۳۰ دی ۱۳۹۱ | ۱۹:۳۶ کد : ۱۹۱۱۷۵۳ سرخط اخبار

دادستان کل اوکراین اعلام کرد، نخست وزیر سابق این کشور به دست داشتن در قتل یکی از قانونگذاران و تجار اوکراینی در سال 1996 میلادی متهم شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ویکتور پشونکا، دادستان کل اوکراین در یک کنفرانس خبری گفت: ما با جمع آوری داده ها و شواهد تحقیقات پیش از برگزاری جلسه دادگاه، مشخص کردیم که یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق اوکراین در حقیقت به همراه پاولو لازارنکو، نخست وزیر اسبق کشور دستور قتل "یوهن شربان"، قانونگذار موثر و تاجر اوکراینی را صادر کرده است.

پاولو لازارنکو که در سال های 1996 تا 1997 نخست وزیر اوکراین بود و به اتهام پولشویی از طریق بانک های آمریکا در سال 2006 میلادی به حبس محکوم شد.

یوهن شربان در سال 1996 میلادی در فرودگاه کی یف ، پایتخت اوکراین به ضرب گلوله از پای در آمد. در اوایل سال 2002 میلادی هشت تن به اتهام این ترور دستگیر و بعدا تمامی آنها مجرم شناخته شدند.

یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق اوکراین که هم اکنون خارج از زندان شهر خارکوف تحت درمان برای کمردرد خود قرار دارد، در اکتبر سال 2011 میلادی به اتهام سوءاستفاده از قدرت در سال 2009 و انعقاد قرارداد گازی با روسیه به هفت سال حبس محکوم شد.

کلید واژه ها: اوکراین


نظر شما :