اعلام ۵ روز عزای عمومی توسط رهبر انقلاب اسلامی

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهانش

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۱۶ کد : ۲۰۲۶۱۸۶ اخبار اصلی اخبار داخلی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شهادت‌گونه حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهانش

دیپلماسی ایرانی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت شهادت‌گونه حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون

با اندوه و تاسف فراوان خبر تلخِ درگذشتِ شهادت گونه‌ی عالم مجاهد، رئیس جمهور مردمی و با کفایت و پرتلاش، خادم‌الرضا علیه السلام جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی و همراهان گرامی ایشان رضوان الله علیهم را دریافت کردم.
این حادثه‌ی ناگوار در اثنای یک تلاش خدمت‌رسانی اتفاق افتاد؛ همه‌ی مدت مسئولیت این انسان بزرگوار و فداکار چه در دوران کوتاه ریاست جمهوری و چه پیش از آن، یکسره به تلاش بی‌وقفه در خدمت به مردم و به کشور و به اسلام سپری شد.
رئیسی عزیز خستگی نمیشناخت. در این حادثه‌ی تلخ، ملت ایران، خدمتگزار صمیمی و مخلص و با ارزشی را از دست داد. برای او صلاح و رضایت مردم که حاکی از رضایت الهی است بر همه چیز ترجیح داشت، از این رو آزردگیهایش از ناسپاسی و طعن برخی بدخواهان، مانع تلاش شبانه روزیش برای پیشرفت و اصلاح امور نمیشد.
در این حادثه‌ی سنگین شخصیتهای برجسته‌ئی مانند حجةالاسلام آل هاشم امام جمعه‌ی محبوب و معتبر تبریز، جناب آقای امیر عبداللهیان وزیر خارجه‌ی مجاهد و فعال، جناب آقای مالک رحمتی استاندار انقلابی و متدین آذربایجان شرقی و گروه پروازی و دیگر همراهان نیز به رحمت الهی پیوستند.
اینجانب پنج روز عزای عمومی اعلام میکنم و به ملت عزیز ایران تسلیت میگویم. جناب آقای مخبر طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار میگیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.
در پایان تسلیت صمیمی خود را به مادر گرامی جناب آقای رئیسی و همسر فاضل و بزرگوار ایشان و دیگر بازماندگان رئیس جمهور و خانواده‌های محترم همراهان بویژه والد ماجد جناب آقای آل هاشم معروض میدارم و صبر و تسلای آنان و رحمت الهی برای درگذشتگان را مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۴۰۳/۲/۳۱

کلید واژه ها: رهبر انقلاب مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای حضرت آیت الله خامنه ای سقوط بالگرد رئیس جمهور سید ابراهیم رئیسی حسین امیرعبداللهیان


( ۶ )

نظر شما :

م. راد ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۵۳
گرچه سعادت رای دادن به ایشان را نداشتم اما بی اغراق، و به عنوان یک ملی گرا و میهن پرست، عرض می کنم که از دید بنده، در این مدت کوتاه ریاست شان بر قوه ی مجریه، به اندازه ی تمام دوران روحانی و احمدی نژاد و حتی خاتمی به ایران عزیز خدمت کردند. دریغ.. بعد از شهادت سردار سلیمانی این دومین باری هست که خبر درگذشت یکی از مسئولین من رو گریه انداخت..
ابراهیم قدیمی ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۸:۱۶
مرحوم شهید رئیسی و مرحوم شهید عبدالهیان دو هم رزم هم سو بودند وسیاستت خارجی ایران را در منطقه وجهان به سوی همکاری وپیشرفت قابل توسعه با کشورهای یک رنگ باایران ومنطقه هدایت کردند۔ ودر این راه نیز موفق بودند۔۔هردو خیلی زود باهم بدیار باقی شتافتند۔یاد هردو همواره نزد مردم ایران وهمکاران انقلابی محترم خواهد بود۔یادشنان و دعای امرزش همیشگی مردم انقلابی ایران همواره با انان همراه خواهد بود۔