محل جدید سفارت جمهوری آذربایجان در ایران مشخص شد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۲۳ کد : ۲۰۲۶۱۳۰ سرخط اخبار

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که سفارت این کشور در تهران به مکانی جدید منتفل شده و پس از تکمیل به زودی فعالیت دیپلماتیک سفارت از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، آیخان حاجی‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با اعلام این خبر گفت: در چارچوب تماس‌ها و مذاکرات مقامات و نهادهای ذیربط دو کشور، انتظارات کشورمان به طرف مقابل منتقل شد و کارهای مربوطه با طرف ایرانی برای انتقال سفارتمان به یک مکان جدید که امن‌تر است و تمام شرایط لازم برای سفارت را برآورده می‌کند، انجام شد.

به گزارش آپا، این مقام وزارت خارجه جمهوری آذربایجان همچنین بیان کرد: در نتیجه کارهای انجام شده مکان جدید سفارت مشخص شده است و در حال حاضر اقدامات مناسبی برای ایجاد شرایط لازم برای سفارت در محل و ساختمان مذکور در حال انجام است و پس از اتمام کارهای مذکور، قرار است فعالیت سفارت در محل جدید از سر گرفته شود.

حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران صبح روز هفتم دی‌ماه سال ۱۴۰۱ توسط یک فرد مسلح با انگیزه‌های شخصی صورت گرفت که در نتیجه این حادثه رئیس سرویس امنیتی سفارت کشته و دو نفر مجروح شدند. پس از آن وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، نمایندگی دیپلماتیک این کشور در تهران را تعطیل و فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد.

وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان پیش از این گفته بود که ازسرگیری فعالیت سفارت این کشور در تهران به تکمیل روند تحقیقات و تصمیم‌گیری نهایی درباره ماجرای حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و تامین امنیت سفارتخانه بستگی دارد.


( ۲ )

نظر شما :