نعیم قاسم: هیچ‌گونه کنار گذاشتن رویارویی و عقب‌نشینی از حمایت از غزه وجود ندارد

۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۹ کد : ۲۰۲۵۶۵۳ سرخط اخبار

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ما به هرگونه تخطی اسرائیل از سقف موجود در رویارویی پاسخ خواهیم داد و با هرگونه تشدید تنش که مستلزم آن باشد، مقابله خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: هیچ‌گونه عقب نشینی از رویارویی و عقب نشینی از حمایت وجود ندارد، تا زمانی که پرونده غزه بسته نشده و آتش‌بس حاصل نشود، ما هم این پرونده را نمی‌بندیم.

وی افزود: حمایت از غزه و لبنان با هم است، زیرا هر که ببیند در غزه چه می‌گذرد، می‌داند که اگر سکوت کند، نفر بعدی او خواهد بود.

وی در مورد برخی که بعد از پاسخ ایران در مورد تغییر در موضع حزب‌الله سوال می‌کنند، گفت: «به شما می‌گویم پس از پاسخ ایران تغییری وجود ندارد، بلکه تغییر در منطقه، تغییر به واسطه استراتژی و تغییر از طریق بازدارندگی استراتژیک است. اما در مورد موضع ما به عنوان حزب‌الله در روند رویارویی، هیچ تعدیل یا تغییری وجود ندارد.»

نعیم قاسم خطاب به کسانی که نمی‌دانند چرا حزب‌الله این کار را انجام می‌دهد، این سوال را مطرح کرد: «آیا بیانیه‌های ارتش لبنان را نخوانده‌اید که می‌گوید از سال ۲۰۰۶ تا کنون بیش از ۳۰ هزار سورتی پرواز اسرائیل برای عکاسی از مکان‌های لبنان و آماده شدن برای بانک اهداف انجام شده که به منزله ۳۰ هزار حمله است؟ آیا این تجاوزات را نمی‌بینید؟!»

وی افزود: آنها در لبنان به ما می‌گویند که باید لبنان را از غزه جدا کنیم. ما به آنها می‌گوییم این پشتیبانی از غزه و لبنان با هم است. زیرا کسی که مقابل چشمانش شاهد اتفاقات غزه است اگر ساکت بماند باید بداند نفر بعدی او است. او باید بداند اگر بگذارد «اسرائیل» مغرور شود، در موقعیت «تکبر» قرار می‌گیرد و هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد.

وی همچنین افزود: درست است که تعدادی شهید داده‌ایم، اما اگر با ماهیت عملیات سنجیده شود، می‌گوییم انضباط و توانمندی زیادی وجود دارد. با عملیات مهمی که چند روز پیش انجام شد، مستقیماً توانایی و مقاومت حزب‌الله در عرب العرامشه نشان داده شد، جایی که اسرائیلی‌ها خود را در یک ساختمان غیرنظامی مخفی کرده بودند تا شناخته نشوند، آنها تصمیم گرفته بودند یک مرکز اطلاعات و پیگیری برای جبهه مقاومت ایجاد کنند، اما برادران مقاومت ما آنها را رصد کرده و از آنها عکس گرفتند. به مدت یک ماه ورود و خروج آنها عکاسی شد و آنها تحت مراقبت روزانه بودند. سپس عملیات دوگانه با موشک‌های بالدار و پهپاد انجام گرفت. اسرائیلی‌ها به کشته و زخمی شدن ۱۸ تن اعتراف کردند و مدعی شدند که حال ۶ نفر از آنها وخیم و در معرض خطر است.

نعیم قاسم ادامه داد: این بدان معناست که حضور مقاومت قوی است چرا که رزمندگان مقاومت با چشم غیر مسلح و با وسایل فنی دشمن را زیر نظر دارند و از آنها عکس می‌گیرند و می‌دانند کجا هستند و این یک دستاورد بزرگ است. فراموش نکنید که وقتی مثلاً یک پرتابگر یا سامانه پدافندی اسرائیلی مورد اصابت قرار می‌گیرد و گاهی در جایی قرار می‌گیرد که چشم نمی‌بیند، یعنی چه؟! این یعنی اطلاعاتی که در اختیار مقاومت قرار می‌گیرد، چه از طریق دید مستقیم و چه از طریق ابزارهای مختلف فنی، آنها را قادر می‌سازد تا به این مراکز، این پایگاه‌ها و مکانیسم‌ها حمله کنند. این یک دستاورد بزرگ است که هوشیاری، توانایی و عزم مقاومت را نشان می‌دهد.

در این راستا مقاومت اسلامی لبنان - حزب‌الله - روز جمعه از هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی در مقر «رادار» مزارع شبعا لبنان با سلاح‌های مناسب خبر داد و تاکید کرد که این سلاح‌ها مستقیماً تجهیزات جاسوسی را در این مقر هدف قرار دادند که باعث انهدام آنها شد.


نظر شما :