حزب‌الله لبنان: تجاوز به غزه را متوقف کنید تا جنگ در منطقه متوقف شود

۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۳ کد : ۲۰۲۴۸۶۱ سرخط اخبار

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد «طوفان الاقصی» حق مشروع فلسطینی‌ها است.

به گزارش ایسنا، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در نشست «البنیان المرصوص» تصریح کرد: «طوفان الاقصی حق مشروع فلسطینی‌ها است و هیچ‌گونه بحثی درباره مشروع بودن آن وجود ندارد. این عملیات شعله حیاتی است که مقاومت را تقویت می‌کند.»

به نقل از المیادین، نعیم قاسم گفت: «آمریکا می‌خواهد کنترل منطقه ما را به دست گرفته و آن را به گونه‌ای بسازد که در به زانو درآوردن کسانی که در برابر استکبار آمریکا می‌ایستند، آزاد باشد. اگر حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ غزه نبود، اسرائیل نمی‌توانست این تجاوز را ادامه بدهد. تجاوز به غزه اول یک تجاوز آمریکایی است و اسرائیل با هدف نسل کشی مردم غزه از آمریکا تبعیت می‌کند و این واکنش به طوفان الاقصی نیست.»

قاسم تأکید کرد: «این تجاوز یک اقدام هدفمند برای از بین بردن زندگی در غزه و پیامی برای جهان است مبنی بر اینکه هیچ‌گونه مقاومتی در برابر اسرائیل نباید وجود داشته باشد. آنها از نابودی مقاومت که پایداری خود را ثابت کرده است، ناتوان هستند. آمریکا تلاش می‌کند تا محاصره و گرسنگی دادن به مردم غزه را برای تحقق اهدافش حفظ کند.»

وی گفت: «ملت فلسطین ثابت کرد که ملتی توانا و بزرگ و نماد بشریت و شایسته پیروزی و زندگی است و درس کرامت و آزادی را به جهان می‌دهد. ادامه این تجاوز بیهوده است چرا که بی‌گناهان را می‌کشد و موجب ویران شدن خانه‌ها می‌شود و در تحقق هیچ‌گونه هدفی از جمله از بین بردن مقاومت یا آزادی اسرا موفق نشده است. این تجاوز به بن‌بست رسیده است و زمانی که متوقف شود این یک پیروزی برای فلسطینی‌ها است. اسرائیل امروز در مرحله‌ای است که هیچ گزینه‌ای ندارد. ملت غزه در قلب نبرد و با شکم‌های گرسنه اعلام کردند که صبور و پایدار هستند و هرگز از آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آیند و تا زمان آزادی فلسطین به فداکاری‌ها ادامه می‌دهند. وظیفه ما است که به غزه کمک کنیم. به نفع لبنان و منطقه است که اسرائیل به اشغال اراضی ادامه ندهد.»

نعیم قاسم افزود:« مقاومت نمی‌گذارد دشمن بتواند برنامه‌هایش را اجرا کند. ما از همه می‌خواهیم در این راستا حرکت کنند. ما را به این دلیل سرزنش می‌کنند که در محور شرافت و کرامت هستیم و از مستضعفان و آزادی اراضی اشغال شده حمایت می‌کنیم. ما را به حملات تهدید می‌کنند و ما نیز آن‌ها را به ثبات و مقاومت تهدید می‌کنیم. اگر اشغالگران مرتکب حماقتی علیه لبنان شوند با نسخه پیشرفته‌ای از شکست ژوئیه مواجه خواهند شد که شکستی بزرگ برای اشغالگران و پیروزی بزرگی برای مقاومت خواهد بود. تجاوز به غزه را متوقف کنید تا جنگ در منطقه متوقف شود. کسی که می‌خواهد برای توقف حملات نزد ما میانجیگری کند اول باید برای توقف تجاوز به غزه میانجیگری کند.»


( ۱ )

نظر شما :