مقام اوکراینی: آماده‌ایم به آمریکا در جنگ با چین و ایران کمک کنیم!

۰۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۰ کد : ۲۰۲۴۷۵۱ سرخط اخبار

یک قانونگذار ارشد اوکراینی گفت کی‌یف آماده است تا به آمریکا «در هر جنگی با دشمن» کمک کند!

به گزارش ایسنا،‌ «اولکسی گونچارنکو» قانونگذار اوکراینی در مصاحبه با «کریستین امانپور» خبرنگار سرشناس سی‌ان‌ان با تاکید بر لزوم تداوم کمک‌های واشنگتن به کی‌یف گفت: «ایالات متحده آمریکا به ما گفته تا زمانی که جنگ طول بکشد، کنار ما خواهد ماند. اکنون زمان آن فرا رسیده ما هم به وعده‌هایمان عمل کنیم».

مسئله کمک‌های آمریکا به اوکراین که در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد، دغدغه‌ای برای کی‌یف و حامیان آن تلقی می‌شود. چند روز پیش مجلس سنای ایالات متحده آمریکا بسته کمکی ۶۰ میلیارد دلاری را برای اوکراین تصویب کرد که با مخالفت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا مواجه شد. از طرف دیگر، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا هم بر جنگ اوکراین سایه افکنده و با بازگشت احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، احتمال قطع کمک‌های این کشور به اوکراین وجود دارد.

«اولکسی گونچارنکو» طی این مصاحبه ضمن آنکه از سیاستمداران آمریکایی به دلیل تمرکز بیش از اندازه بر نتایج انتخابات ۲۰۲۴ انتقاد کرد، گفت: «اوکراین نباید قربانی این مسئله شود. صرف نظر از آنکه چه کسی پیروز انتخابات آمریکا می‌شود، حمایت از اوکراین منافع آمریکا را به دنبال دارد».

این قانونگذار اوکراینی ادعا کرد: «در مواجه با یک جنگ آتی، آمریکایی‌ها به افرادی نیاز دارند که دوش به دوش آن‌ها بایستند اما بسیاری از کشورها حاضر به این کار و حمایت از آمریکا نیستند. اما اوکراینی‌ها آماده هستند. ما آماده‌ایم تا دوش به دوش در کنار ایالات متحده در مواجه با فرقی ندارد چه ایران، کره شمالی یا چین بایستیم».

درحالی‌که آمریکا حامی اصلی اوکراین محسوب می‌شود، اما این مقام اوکراینی مدعی شد که کشورش «دومین ارتش قوی را در جهان آزاد دارد»!


( ۹ )

نظر شما :

ناشناس ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۶
اوکراین به کمک یک دلقک دچار سقوط آزاد شده . آیا در کیف یک عاقل پیدا نمی شود که ترمز این بی مغز را بکشد ؟
م. راد ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹:۲۲
رژیم نئونازی کیف، از زمان روی کار آمدن به دنبال کودتای امریکایی اروپایی سال دوهزار و چهارده، بارها هدف و استراتژی خود تبدیل شدن به اسرائیل دوم معرفی نموده. و برای دلربایی از کارفرمایانش از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند. قدرت گیری چنین رژیمی خطرات بسیار جدی برای امنیت جهان و جمله ایران به دنبال خواهد آورد.