رسانه‌های عبری: ارتش قادر به مقابله با حزب‌الله نیست/ مخالفت سربازان با دیدار نتانیاهو

۰۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۳ کد : ۲۰۲۴۷۴۶ سرخط اخبار

رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

به گزارش ایسنا، رفیف دروکر، تحلیلگر امور سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ارتش اسرائیل اکنون قادر به حمله به لبنان و ایجاد یک کمربند امنیتی تا رود اللیطانی یا دور کردن تمام نیروهای حزب‌الله لبنان از مرزها نیست. متأسفانه این رؤیای ما به حقیقت نمی‌پیوندد. اسرائیل نمی‌تواند حزب‌الله لبنان را به مرزهای بعد از رود اللیطانی بازگرداند و عدم بازگشت آن را تضمین کند. آینده اسرائیل خوب نیست. آنچه در غزه اتفاق می‌افتد دلیلی بر این مسئله است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز پیشتر گزارش داده بود: حزب‌الله لبنان در مرزها حضور دارد و همواره حمله می‌کند. حزب‌الله در حملاتش به سمت اسرائیل موفق بوده است.

یوسی میلمن، تحلیلگر امور نظامی و امنیتی در روزنامه هاآرتص نیز پیشتر گفته بود هرگونه جنگ فراگیری علیه حزب‌الله لبنان ممکن است رژیم صهیونیستی را در معرض خطر موجودیتی قرار دهد.

در این راستا روزنامه هاآرتص گزارش داد سربازان تحت فرماندهی شمالی ارتش رژیم صهیونیستی دیدار با نتانیاهو را در پایگاهشان در جبل حرمون رد کردند.

این روزنامه نوشت: دستوراتی به این سربازان برای آمادگی برای دیدار با نتانیاهو داده شده بود اما بیشتر آن‌ها در این دیدار شرکت نکردند.

این روزنامه دلیل مخالفت این سربازان با دیدار با نتانیاهو را فاش نکرد اما این مسئله به دلیل اختلافات روزافزون میان مسئولان سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه و احتمال درگیری با لبنان است.

سربازان ارتش رژیم صهیونیستی به ویژه مجروحان بارها دیدار با نتانیاهو را رد کرده‌اند.

رهبران صهیونیست نگران وقوع جنگی در مرزهای شمالی در سایه افزایش توانایی‌های موشکی مقاومت لبنان هستند.

در همین حال روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از شهرک‌نشینانی که منازلشان را در شمال اراضی اشغالی ترک کرده‌اند، نوشت که آن‌ها احساس می‌کنند دولت رهایشان کرده و دیگر نمی‌توانند به منازلشان بازگردند.

رسانه‌های عبری جمعه گزارش دادند: در زمانی که حزب‌الله لبنان به شلیک موشک‌ها به شهرک‌های شمالی ادامه می‌دهد شهرک نشینان احساس می‌کنند قدرت حزب‌الله لبنان هیچ آسیبی ندیده است.

یکی از شهرک‌نشینان گفت: ارتش همیشه می‌گوید نیروهای حزب‌الله لبنان را از مرزها دور کرده است اما ما آن‌ها را در مارون الراس می‌بینیم. چگونه آن‌ها را دور کرده‌اند درحالی که هر روز موشک‌هایی به سمت ما شلیک می‌کنند؟ دولت ما را رها کرده است. شهرک‌های ما مثل بعد از جنگ ویتنام است.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان تجاوز به غزه حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند.


( ۵ )

نظر شما :