تصاویر ارتش یمن از لحظه هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی در الحدیده

۰۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۹ کد : ۲۰۲۴۶۹۴ سرخط اخبار

درپی رهگیری پهپاد آمریکایی در یمن، نیروهای مسلح این کشور تصاویری از نحوه انجام این عملیات را منتشر کردند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری «سبأ» یمن وابسته به جنبش انصارالله ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد پهپاد آمریکایی «MQ-۹» شبانه و به وسیله یک موشک زمین به هوا در سواحل الحدیده در غرب یمن رهگیری و منهدم می‌شود.

این ویدئو لحظه آتش گرفتن این پهپاد در آسمان درپی اصابت موشک بومی نیروهای مسلح یمن را ثبت کرده است.

در این ویدئو همچنین لحظه جمع‌آوری قطعات این پهپاد از یکی از سواحل الحدیده توسط نیروهای مسلح یمن به تصور کشیده است.

این ویدئو پس از آن منتشر شد که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح دوشنبه اعلام کرد ارتش یمن پهپاد «MQ-۹» آمریکا را که درحال انجام اقدامات خصمانه در الحدیده بود رهگیری و سرنگون کرد.

منابع نظامی یمنی درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی در عملیات جدید نیروهای مسلح یمن نیز گفتند: پس از سرنگونی تعدادی از پهپادهای MQ۹ در یمن، این پهپادها توسعه یافته و مدرن شده‌اند، اما با تسلیحات پدافندی جدید با آن مقابله شد.

این منابع همچنین گفتند آمریکا از ساقط کردن این پهپاد متعجب و غافلگیر شده‌ است.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.


نظر شما :