تعداد شهدای غزه به ۲۹ هزار و ۱۹۵ تن رسید

۰۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۹ کد : ۲۰۲۴۶۹۳ سرخط اخبار

در یکصد و سی و هفتمین روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، اشغالگران همچنان به بمباران بسیاری از مناطق نوار غزه ادامه می‌دهند و چندین محور شاهد درگیری بین مقاومت و اشغالگران است. در همین حال، تانک‌های ارتش اشغالگر به محاصره بیمارستان‌ها در نوار غزه، به‌ویژه در استان خان یونس ادامه می‌دهند و کارکنان آن‌ها را بازداشت کرده و کمک‌ها به آنها را متوقف کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ کشتار جدید علیه خانواده‌ها در نوار غزه انجام داد که ۱۰۳ شهید و ۱۴۲ مجروح برجای گذاشته‌است.

این وزارتخانه افزود: تعدادی از قربانیان هنوز زیر آوار و در جاده‌ها هستند و اشغالگران مانع از رسیدن خدمه آمبولانس و دفاع مدنی به آنها می‌شوند.

این وزارتخانه در آخرین آمار از غزه اعلام کرد تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر به ۲۹ هزار و ۱۹۵ شهید و ۶۹ هزار و ۱۷۰ مجروح رسیده‌است.

وزارت بهداشت غزه همچنین گفت: ۱۸ بیمار از مجتمع پزشکی ناصر به بیمارستان‌های صحرایی منتقل شدند و ۱۱۸ بیمار همچنان در داخل مجتمع هستند. وضعیت داخل مجتمع پزشکی ناصر از یک فاجعه فراتر رفته و تهدیدی مستقیم برای جان کارکنان و بیماران است.

این وزارتخانه افزود: تیم‌های پزشکی و بیماران بدون برق، آب، غذا یا شیر خشک برای کودکان، اکسیژن و مراقبت‌های پزشکی مناسب در موارد سخت هستند. ما از نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم که از همه ابزارها برای تحت فشار قرار دادن اشغالگران اسرائیل جهت پایان دادن به نظامی شدن بیمارستان، احیای فعالیت آن و تامین تمام نیازهای بشردوستانه و پزشکی استفاده کنند.

سازمان جهانی بهداشت ۳۲ مجروح را که حالشان وخیم است از بیمارستان ناصر خارج کرد

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که در بحبوحه ادامه درگیری‌ها موفق شده‌است ۳۲ مجروح از جمله کودکان را که حالشان وخیم است از بیمارستان ناصر در خان یونس در جنوب نوار غزه خارج کند. این سازمان تأیید کرد که حداقل ۱۵ پزشک و پرستار هنوز در بیمارستانی هستند که ارتش اسرائیل آن را به یک پادگان نظامی تبدیل کرده‌است.

این سازمان با ابراز نگرانی از امنیت بیماران و کارکنان بهداشتی که در بیمارستان مانده‌اند، تاکید کرد که در میان شیوع بیماری‌های ناشی از انباشت زباله‌ها و زباله‌های بیمارستانی، برق و آب وجود ندارد.

ارتش در آستانه پایان عملیات خان یونس و شروع عملیات رفح

رادیو ارتش اشغالگر نیز به نقل از مقامات نظامی از پایان نزدیک عملیات زمینی در خان یونس خبر داد که هفته‌ها ادامه داشته‌است.

این منابع - به رادیو ارتش اشغالگر- افزودند که پس از حدود ۲ هفته محاصره مجتمع پزشکی ناصر و بازداشت کادر درمانی، بیماران و آوارگان، عملیات در مجتمع پزشکی ناصر نیز رو به اتمام است.

این رادیو گزارش داد ارتش اشغالگر به تصمیم گیری در مورد موضعش در خصوص آغاز عملیات زمینی در شهر رفح نزدیک است.

ارتش اشغالگر همچنین دکتر محمد حمید ابوموسی را از مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس دستگیر کرد.

در ادامه بمباران مناطق مختلف غزه خبرنگار الجزیره گزارش داد که توپخانه رژیم صهیونیستی مرکز و غرب خان یونس و نیز محله الزیتون در شرق شهر غزه را بمباران کردند و قایق‌های اشغالگران سواحل شرقی این شهر را هدف قرار دادند.

خبرنگار الجزیره نیز تاکید کرد که مقاومت فلسطین در شرق محله الزیتون در جنوب شهر غزه وارد درگیری شدید با ارتش اشغالگر همزمان با بمباران شدید این منطقه شده‌است.

ارتش اشغالگر همزمان با گلوله باران‌های توپخانه‌ای، بمب‌های نوری به آسمان محله شجاعیه در شرق شهر غزه در شمال نوار غزه شلیک کرد.

اشغالگران به غزه‌ای‌هایی ‌که منتظر کمک بودند تیراندازی کردند

رسانه‌های محلی گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی به سمت فلسطینی‌های منتظر کمک‌های بشردوستانه در غرب شهر غزه که با شیوع شدید گرسنگی مواجه است، شلیک کرد.

نیروهای اشغالگر بارها مردم غزه را در حالی که منتظر کامیون‌های کمک‌های بشردوستانه در مناطق مختلف نوار غزه هستند هدف قرار می‌دهند که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها شده‌است.

بحران آب آشامیدنی در بیمارستان الامل در خان یونس/ ادامه هلاکت صهیونیست‌ها در غزه

در عین حال تعداد زیادی از آوارگان شرق غزه از محله‌های الزیتون و الشجاعیه به مجتمع پزشکی الشفا و مناطق اطراف مجتمع منتقل شدند.

همچنین در نتیجه بمباران یک خانه در اردوگاه النصیرات و یک خانه دیگر در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه تعدادی فلسطینی شهید و زخمی شدند.

در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در محله الصبره در جنوب شهر غزه را هدف قرار داد پنج تن شهید و سه تن مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه نیز هشدار داد که سوخت بیمارستان شهدای الاقصی در دیرالبلح به زودی تمام می‌شود.

همچنین شماری از مجروحان بر اثر بمباران شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه به بیمارستان کمال عدوان منتقل شدند.

بحران آب آشامیدنی در بیمارستان الامل در خان یونس/ ادامه هلاکت صهیونیست‌ها در غزه

هلیکوپترهای اسرائیلی با مسلسل و بمب‌های دودزا به سمت منطقه دوربرگردان کویت در خیابان صلاح الدین در جنوب شهر غزه شلیک کردند.

بحران آب آشامیدنی در بیمارستان الامل در خان یونس/ ادامه هلاکت صهیونیست‌ها در غزه

همچنین جمعیت هلال احمر فلسطین شامگاه دوشنبه گزارش داد که ایستگاه آب شیرین کن بیمارستان الامل در خان یونس در نتیجه تیراندازی مستقیم نیروهای اشغالگر به آن به طور کامل مختل شد.

جمعیت هلال احمر افزود: میزان آب آشامیدنی موجود فقط برای سه روز کافی است. این نهاد همچنین اشاره کرد چندین حمله در مجاورت بیمارستان منجر به خسارات مادی به ساختمان آن و ایجاد حالت وحشت در بین بیماران و همراهان آنها شد.

هلاکت یک سرباز دیگر صهیونیست

با اعتراف به کشته شدن یک چترباز که در نبرد قبلی که در آن سربازان دیگری در خان یونس در جنوب نوار غزه کشته شدند، تلفات ارتش اشغالگر در نبردهای نوار غزه همچنان در حال افزایش است.

روز دوشنبه ارتش اشغالگر به کشته شدن یک سرباز دیگر در صفوف خود در نتیجه جراحات شدیدی که در نبرد قبلی علیه مقاومت فلسطین در خان یونس متحمل شده بود، اذعان کرد.

بحران آب آشامیدنی در بیمارستان الامل در خان یونس/ ادامه هلاکت صهیونیست‌ها در غزه

طبق بند «مجاز انتشار»، رسانه‌های عبری مرگ ماعوز مورل، از نیروهای چترباز را در نتیجه جراحات شدیدی که در جریان درگیری‌های خان یونس متحمل شده بود، فاش کردند. در آن زمان گروهبان نوعم حابا و گروهبان روتم هدار کشته و افسران و سربازان دیگر نیز مجروح شدند.

چند روز پیش سخنگوی ارتش اشغالگر فاش کرد که در نتیجه نبردی که در آن گروهبان هدار کشته شد، یک افسر و ۲ نیروی چترباز به شدت مجروح شدند و ۶ سرباز دیگر نیز با جراحات متعددی مجروح شدند، اتفاقاتی که ارتش اشغلگر را دوشنبه مجبور کرد به مرگ مورل اعتراف کند.

تا به امروز ارتش اشغالگر رسماً اذعان کرده‌است که از هفت اکتبر ۵۷۵ افسر و سرباز در صفوف آن کشته شده‌اند که ۲۳۷ نفر آنها در نبردهای زمینی در داخل نوار غزه به هلاکت رسیده‌اند. این در حالی است که مقاومت فلسطین به مقابله با نیروهای اسرائیلی در حال نفوذ به نوار غزه ادامه می‌دهد.

در مورد مجروحان نیز ۲ هزار و ۹۲۸ سرباز اسرائیلی مجروح شده‌اند که ۱۳۷۳ سرباز در پی نبردهای زمینی با مقاومت فلسطین در بیش از یک محور در غزه مجروح شدند و ۷۲۳ سرباز نیز در میان آنها حالشان وخیم است.

گیر افتادن نیروهای اشغالگر در کمین مقاومت

گردان‌های القسام - شاخه نظامی جنبش حماس - نیز اعلام کرد که با ۲ گلوله نیروهای صهیونیست شامل ۱۵ سرباز را که در خانه‌ای در غرب خان یونس سنگر گرفته بودند، هدف قرار داد و در صفوف آنها کشته و زخمی برجای گذاشت.

گردان‌های القسام اعلام کرد که مبارزانش نیز به ۲ سرباز اسرائیلی تیراندازی کردند و با نیروهای پیاده درگیر شدند و در محله الامل در غرب خان یونس در بین آنها تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشتند.

در این راستا شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی گزارش داد که دیروز دوشنبه گروهی از نیروها پس از هدف قرار دادن خانه‌ای که در آن سنگر گرفته بودند با گلوله آرپی جی در خان یونس هدف قرار گرفتند که منجر به سوختن خانه و گیر افتادنشان در داخل خانه شد.

این کانال ادعا کرد که عملیات نجات سربازان اسرائیلی دشوار بود، اما با زنده ماندن آنها پایان یافت.

این در حالی است که ارتش اشغالگر از ادامه درگیری‌ها در خان یونس خبر داده‌است.

گردان‌های القسام همچنین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در محور پیشروی در جنوب محله الزیتون در شهر غزه درگیر نبردهای شدید با نیروهای اشغالگر هستیم و تعدادی هواپیمای دشمن شناسایی شدند که برای انتقال کشته‌ها و مجروحان درگیری‌ها وارد غزه شدند.

همچنین گردان‌های ابوعلی مصطفی تاکید کرد: ما در پاسخ به جنایات دشمن علیه مردم خود، با خمپاره به مواضع خودروها و سربازان دشمن در مناطق شرقی جبالیا و شهر غزه حمله‌ای تاکتیکی انجام دادیم.

گردان‌های شهدای الاقصی نیز اعلام کرد: مجاهدان گردان‌های شهدای الاقصی طی ۲۴ ساعت گذشته با انجام هشت مأموریت مسلحانه، وارد درگیری‌های شدید شده و تجمعات خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی در خط مقدم نوار غزه را هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی در صفوف ارتش اشغالگر شد.


( ۱ )

نظر شما :