برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در چین

۱۶ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۲:۱۵ کد : ۲۰۱۹۸۵۹ سرخط اخبار

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در سفارت کشورمان در پکن با شرکت اعضای انجمن اسلامی چین، اندیشمندان، اساتید و فعالان فرهنگی مسلمان و غیرمسلمان این کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم علاوه بر محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین، نخبگان رسانه، اعضای انجمن دوستی و نویسندگان چینی نیز به ارائه سخنرانی و تقدیر از جایگاه والای حضرت امام پرداختند.

زیبایی شناسی شعر امام، نقش اندیشه امام خمینی در پیشرفت های فعلی ایران، جایگاه امام در منطقه خاورمیانه، نقش ایشان در مبارزه با استکبار ستیزی، اهمیت اندیشه های امام در حل بحران های کنونی جهان و اهمیت حضرت امام در وحدت اسلامی از مهمترین نکات مطروحه در این گردهمایی بود.

محمد کشاورز زاده سفیر ایران در چین در این مراسم اظهار کرد: امام خمینی (ره) به ما آموخت که آزادی و استقلال، یک میراث مشترک بشری است و برای رسیدن به آزادیِ واقعی، نوع بشر باید از شرِّ استکبار رهایی یابند. احترامِ جمهوری اسلامی ایران به استقلالِ ملت‌هایِ مستقل، به این دلیل است که ملتِ ایران، استقلالِ امروز خود را مدیون زنان و مردانی است که برای این ارزشها، مجاهدت‌ کردند. تاکیدِ ایران بر ضرورت عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها، حمایت از استقلال و آزادی، حمایت از عدالتِ بین‌المللی و دفاع از مظلومین و ملتهایِ تحت‌ستم، از آموزه‌های اسلام و نگاه امام خمینی است.

وی تصریح کرد : پیشرفت ایران در صنایع پیشرفته همچون صنایع پزشکی، نانوتکنولوژی، هسته‌ای، بیوتکنولوژی و غیره، حاصل تزریق روحِ خودباوری در کالبد جامعه ایران و رهاشدن ملت از یوغ استعمار است و ما این دستاوردها را مدیون امام خمینی و روشنگری‌های او هستیم.

این دیپلمات کشورمان افزود: امیدواریم روزی فرا برسد که دولت‌های مستکبر، به استقلال و آزادی احترام بگذارند و برای نیل به آینده‌ مشترکِ جامعه‌ بشری، با یکدیگر هم‌صدا شوند. امیدوارم همگی با احترام متقابل و کمک به یکدیگر بتوانیم از سعادتِ مشترک برخوردار شویم.» شایان ذکر است این نخستین مراسم حضوری بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) طی سه سال گذشته در چین است که پس از رفع محدودیت های کرونایی و با شرکت اندیشمندان و نخبگان چینی برگزار شد.

انتهای پیام


نظر شما :