السودانی در مورد حملات ایران به مواضع تروریست‌ها با مقامات ایران رایزنی می‌کند

۰۶ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۹ کد : ۲۰۱۶۰۹۴ سرخط اخبار

مشاور امنیت ملی عراق اعلام کرد که نخست وزیر این کشور روز سه شنبه سفری به تهران خواهد داشت و درخصوص موضوع حملات ایران به مواضع تروریست ها در اقلیم کردستان گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در گفت‌وگو با شبکه روداو درخصوص حملات اخیر ایران به مواضع تروریست ها در اقلیم کردستان گفت که تفاهم هایی میان بغداد و اربیل انجام شده است و یک کمیسیون عالی برای تفاهم با جمهوری اسلامی ایران و همچنین ترکیه برای ایجاد راه حل‌های مناسب تشکیل خواهد شد.

وی تاکید کرد که بغداد هرگونه نقض حاکمیت عراق را نمی‌پذیرد و محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق روز سه شنبه سفری به تهران خواهد داشت و به طور جدی و مفصل درمورد این موضوع با مقامات ایران گفت وگو خواهد کرد.

پیش از این محمدکاظم آل صادق، سفیر ایران در عراق، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق اواسط هفته جاری برای دیدار به مقامات ایران به تهران سفر می کند.

نخست وزیر عراق به دعوت ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران به تهران سفر می کند.

در روز شنبه «۵آذرماه» سفیر ایران در عراق در دیدار با السودانی دعوت «ابراهیم رییسی» رییس جمهور ایران برای سفر نخست وزیر عراق به تهران را به وی تقدیم کرد.


( ۲ )

نظر شما :