تقدیر امیر عبداللهیان از مواضع «اسماعیل هنیه» در حفظ وحدت گروه های مقاومت

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۹ کد : ۲۰۱۳۷۶۵ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در خصوص پیروزی‌های اخیر محور مقاومت در پاسخ به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی گفت وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک پیروزی های جبهه مقاومت در نبرد با دشمن صهیونیستی، از مقام شامخ شهدای مقاومت تجلیل کرد  و جنایت صهیونیست ها در به شهادت رساندن زنان و کودکان فلسطینی را نشانه استیصال و ضعف این رژیم دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تقدیر از مواضع اسماعیل هنیه در حفظ وحدت گروه های مقاومت، این وحدت را یک موفقیت بزرگ برای محور مقاومت توصیف کرد.

 امیرعبداللهیان تاکید کرد: اینکه باردیگر مقاومت توانست در مقابل قدرت نظامی گسترده دشمن صهیونیستی ایستادگی کند و ظرف دو روز آنها را مجبور به آتش بس و پذیرش شروط مقاومت کند، دستاورد بزرگی است. 

وزیر امور خارجه گفت: نکته قابل توجه این است که در این نبرد، صرفا بخشی از مقاومت در مقابل دشمن قرار گرفت و این به تنهایی دستاورد بزرگی است که ناتوانی و ضعف صهیونیستها را بیش از گذشته نمایان کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از فلسطین، اظهار  کرد: دشمن صهیونیستی تلاش داشت تا معادلات خود را بر مردم فلسطین و مقاومت در نوار غزه تحمیل کند، اما با مقاومت قهرمانانه ملت فلسطین روبه رو شد.

وی تأکید کرد: پیروزی اخیر جبهه مقاومت فصل جدیدی در رویارویی مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی گشود.

اسماعیل هنیه گفت: ما به یاری خداوند مصمم هستیم که به این جهاد تا پیروزی نهایی ادامه دهیم. 

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین در پایان سلام گرم مردم فلسطین را به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور  کشورمان ابلاغ کرد.


( ۵ )

نظر شما :