ایران عزم خود برای نابودی کامل گروه های مسلح را جزم کرده است/ دیگر هیچ تعارفی با اقلیم کردستان و بغداد وجود ندارد!

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۱ کد : ۲۰۰۶۲۳۰ سرخط اخبار

یکی از فرماندهان گروه شبه نظامی کرد روز گذشته گفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه با حملات توپخانه ای شورشیان در شمال عراق را هدف قرار داده و چهار مقر متعلق به شبه نظامیان کرد را منهدم کرده است.در هفته گذشته ایران حملات توپخانه ای و پهپادی را علیه شورشیان کرد مستقر در مرز عراق انجام داده است، درگیریها در منطقه مرزی دوردست و کوهستانی بین نیروهای امنیتی ایران و گروههای شبه نظامی تروریست، مانند پژاک یا گروه های مرتبط با شورشیان کرد پ ک ک در ترکیه و حزب دمکرات کردستان ایران همچنان ادامه دارد.

یکی از فرماندهان گروه شبه نظامی کرد روز گذشته گفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه با حملات توپخانه ای شورشیان در شمال عراق را هدف قرار داده و چهار مقر متعلق به شبه نظامیان کرد را منهدم کرده است.

به گزارش نواندیش، وبسایت نشنال نیوز در مورد حملات توپخانه ای و پهپادی به مواضع تروریست ها در خاک عراق نوشت: در هفته گذشته ایران حملات توپخانه ای و پهپادی را علیه شورشیان کرد مستقر در مرز عراق انجام داده است، درگیریها در منطقه مرزی دوردست و کوهستانی بین نیروهای امنیتی ایران و گروههای شبه نظامی تروریست، مانند پژاک یا گروه های مرتبط با شورشیان کرد پ ک ک در ترکیه و حزب دمکرات کردستان ایران همچنان ادامه دارد.

ایران عزم خود برای نابودی کامل گروه های مسلح را جزم کرده است/ دیگر هیچ تعارفی با اقلیم کردستان و بغداد وجود ندارد!

یکی از مقامات ایرانی گفت: این گروه ها توسط سرویس اطلاعاتی کشورهای متخاصم و خارجی و حتی برخی کشورهای عربی در شمال عراق به منظور حمله به جمهوری اسلامی سازماندهی شده اند.

مقامات در تهران دولت اقلیم کردستان عراق در عراق را به دلیل "توجه ناکافی" به گروه های شورشی و همچنین انتقاد از دولت بغداد به دلیل "ضعف های ناشی از حضور نیروهای آمریکایی" سرزنش می کنند.

سردار پاکپور نیز چندی پیش به صراحت گفت: ما نمی توانیم ادامه چنین شرایطی را تحمل کنیم و پاسخ لازم را به تروریست ها خواهیم داد.

در اوایل ماه سپتامبر، از توپخانه و هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله به شبه نظامیان کرد مستقر در شمال کردستان استفاده شد که در این عملیات، مقر کسانی که علیه امنیت ملی ایران توطئه می کردند منهدم شد.

در اوایل ماه اوت، حزب دمکرات کردستان ایران (KDP-I) ​​تهران را مسئول کشتن یکی از اعضای ارشد حزب در اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق در عراق دانست. جنازه موسی باباخانی در 5 اوت در اتاق هتلی در اربیل پیدا شد.

مجموع عملیات ها و اظهارات مقامات نظامی ایران نشان می دهد که تهران این بار مصر به برچیدن بساط گروه های مسلح در اقلیم کردستان است و دیگر هیچ تعارفی با کردها و بغداد برای انجام این ماموریت ندارد.


( ۲ )

نظر شما :

خسرو ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۹
زنده باد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران -- امیدوارم با نابودی ویا تسلیم گروهکهای معاند و تجریه طلب ، دیگر حمله به مرزبانی ایران و شهادت سربازان را شاهد نباشیم