عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: الحشدالشعبی در حمله به اربیل دخیل نبوده است

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۹ کد : ۲۰۰۰۴۴۴ سرخط اخبار

یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که سازمان الحشدالشعبی هیچ ارتباطی با حمله راکتی به فرودگاه اربیل ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «غیاث سورجی» از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق با اشاره به اینکه الحشدالشعبی در حمله به فرودگاه اربیل دخیل نبوده است، از دست داشتن یک سرویس اطلاعاتی در این حمله خبر داد.

سورجی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که شایسته نیست گروه‌های الحشدالشعبی را به حمله به شهر اربیل متهم کرد چرا که الحشدالشعبی یک نهاد رسمی است.

او افزود که برخی نهادهای سیاسی و مشخصا حزب دموکرات سعی دارند از این موضوع سوء استفاده سیاسی کنند.

سورجی تصریح کرد که احتمال قوی این است که یک سرویس اطلاعاتی در حمله به فرودگاه اربیل دست داشته و هدف آن نیز بحرانی کردن اوضاع عراق است در نتیجه پیش از هر گونه اظهارنظری بدون داشتن ادله قانونی، بایستی منتظر نتایج تحقیقات ماند.

اخیرا فرودگاه بین‌المللی اربیل و یک پایگاه آمریکا در این فرودگاه هدف حمله راکتی قرار گرفت و پس از آن یک گروه عراقی تازه تأسیس «سرایا اولیاء الدم» با بیان اینکه اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت، مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت.

این گروه توضیح داد که با ۲۴ فروند موشک، پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل را هدف قرار داده و وعده داد که عملیات‌های بیشتری علیه اشغالگران آمریکایی حاضر در منطقه کردستان عراق انجام خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :