ظریف مذاکرات در باکو را مفید توصیف کرد

۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۴ کد : ۱۹۹۹۳۸۶ سرخط اخبار

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران مذاکرات با مقامات جمهوری آذربایجان درباره روابط دوجانبه و همکاری منطقه‌ای را مفید توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی از پایان مذاکرات در باکو خبر داد و آن را مفید توصیف کرد. 

ظریف در این خصوص نوشت: همین حالا مذاکرات گسترده و مفید در باکو درباره روابط دوجانبه و همکاری منطقه‌ای را با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور، «شاهین مصطفی‌اف» قائم مقام نخست‌وزیر و «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به پایان رساندم.

وی افزود: دستورالعمل صلح پایدار در ترتیبات منطقه‌ای فراگیر از جمله کریدورهای ترانزیتی که همه از آن سود می‌برند، نهفته است.

محمدجواد ظریف بعدازظهر امروز (دوشنبه) ششم بهمن ماه در جمع خبرنگاران در باکو در تشریح ملاقات‌هایش با مقامات جمهوری آذربایجان هم گفته بود سفر مفیدی داشته است. 

وی این سفر را شروع یک سفر منطقه‌ای در حوزه ققفاز برای بحث درباره روش‌های تقویت ثبات و صلح در این منطقه و همچنین بحث‌های دوجانبه خواند.

لازم به ذکر است ظریف در دیدار با علی‌اف با استقبال از طرح پیشنهادی رئیس جمهور آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاری‌های منطقه‌ای شش جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک و همکاری در همه زمینه‌هایی که به برقراری صلح،  ثبات و آرامش در منطقه کمک کند، اعلام کرد. 

ظریف در حال انجام سفرهای منطقه‌ای است و در اولین مقصد، شب گذشته وارد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان شد. او در این سفر،  بعد از دیدار و گفت‌وگو با «الهام علی‌اف» رئیس جمهور این کشور، با «جیحون بایراموف» همتای آذربایجانی خود دیدار و به گفت‌وگو نشست. وی قرار است در ادامه این سفر به روسیه، ارمنستان، گرجستان و در صورت انجام هماهنگی، آخر هفته نیز به ترکیه برود.

این نخستین سفر ظریف به جمهوری آذربایجان پس از درگیری اخیر بین این کشور و ارمنستان در منطقه قره‌باغ است. ظریف قرار بود آذرماه به باکو و مسکو سفر کند که به خاطر شرکت در جلسات مربوط به بودجه در هیأت دولت به تعویق افتاد. پس از آن، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به تهران آمد و با ظریف و دیگر مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد. 


( ۱ )

نظر شما :

حبیبی ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۱
اگر واقعا این بنر وجود خارجی دارد چرا تابلو محل کار را نشان نمیدهند،چرا آدرس این مکان معلوم نیست،ایا همین نوشته را هر کس بد خواهی نمی تواند در عرض چند دقیقه نوشته و انتشار کند،. ولی موقعی اعتبار دارد که آدرس ونام محل معلوم شود،. وجالب وتعجب اینکه چرا سایت محترم دیپلوماسی به اینگونه خبرهای کذب و دروغ بها میدهد،وانرا انتشار میکند،. در صورتیکه یک بچه دبستان هم میفهمد که یک شانتاژ بر علیه ترکیه است.برای جلوگیری،از مسافرت ایرانیان به ترکیه.