ظریف در کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد: سیاست ایران در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است

۳۰ دی ۱۳۹۹ | ۰۳:۴۷ کد : ۱۹۹۹۱۷۰ سرخط اخبار

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر خارجه در جلسه امروز این کمیسیون گفت که آقای ظریف تاکید داشت که سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی پذیریم.

ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه برای پاسخ به ۱۲ سوال نمایندگان تشکیل شد.

وی توضیح داد: موضوعات سوالات مطرح شده از وزیر خارجه شامل مواردی همچون واکنش وزارت امور خارجه به سیاست های ترکیه در منطقه قفقاز و سدسازی های این کشور، مناقشه قره باغ،  پیگیری های حقوقی مرتبط با ترور شهید سلیمانی، اقدامات صورت گرفته در مورد ترور شهید فخری زاده، اقدامات صورت گرفته در جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه، آخرین وضعیت افتتاح کنسولگری کشورمان در حلب و لاذقیه و پیگیری وضعیت لنج های بنادر آبادان، اروندکنار و خرمشهر در تجارت با کویت بود.

عمویی ادامه داد: بعد از توضیحات وزیر امور خارجه دو نفر از نمایندگان سوال کننده از پاسخ های ظریف قانع شدند و ۵ نماینده قانع نشده و خواستار ارائه سوال به صحن علنی بودند. ۵ نفر از نمایندگان نیز اعلام نظر درباره در پاسخ های شنیده شده از وزیر را منوط به بررسی بیشتر کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  خاطرنشان کرد : در بخش دیگری از این جلسه ۳ ساعته، دکتر ظریف گزارشی از آخرین تحولات در سیاست داخلی ایالات متحده و پیش بینی ها درباره روند آتی سیاست خارجی این کشور به اعضای کمیسیون امنیت ملی ارائه کرد و تاکید داشت که سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی پذیریم.
انتهای پیام


( ۱ )

نظر شما :