رییس گروه پارلمانی ایران و ارمنستان: امیدواریم با درایت مسئولان ارمنستان و آذربایجان آتش بس تثبیت شود

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۱ کد : ۱۹۹۶۳۶۷ سرخط اخبار

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان ضمن اظهار نگرانی از مناقشه اخیر ارمنستان و آذربایجان و ابراز خرسندی از برقراری آتش‌بس میان دو کشور گفت: امیدواریم با درایت مسئولان دو کشور آتش بس تثبیت شود و طرفین برای حل این موضوع به میز مذاکره بازگردند. 

خبرگزاری میزان - طبق اعلام خبرگزاری خانه ملت، آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران امروز با سیدمهدی فرشادان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

تومانیان در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از گفتگو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بنده ۹ سال سابقه‌ی فعالیت در پارلمان ارمنستان را دارم به جایگاه مجالس واقف هستم و از توسعه روابط پارلمانی دو کشور استقبال میکنم.

وی همچنین گفت: موضوعات زیادی برای توسعه همکاری‌های فیمابین وجود دارند که گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند برای تسهیل این همکاری‌ها به دولت‌های دو کشور کمک کنند.
 
آرتاشس تومانیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا، مایلیم نمایندگان مجالس ارمنستان و ایران بصورت مجازی با هم در تماس باشند و تبادل نظر‌هایی برای تقویت روابط دو جانبه داشته باشند.

سفیر ارمنستان در تهران در پایان این دیدار با اشاره به برقراری آتش بس در مناقشه کشور متبوعش با جمهوری آذربایجان گفت: ما از رویکرد کشور‌هایی که بی طرف هستند برای حل این مناقشه استقبال میکنیم.

 فرشادان نیز در ابتدای این دیدار، روابط ایران و ارمنستان را دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل خواند و گفت: پیوند‌های عمیق و دیرینه‌ای میان مردم دو کشور وجود دارند که بسترساز استفاده از فرصت‌های موجود برای توسعه اقتصادی و اجتماعی فیمابین است.

وی در ادامه با ابراز علاقمندی نسبت به توسعه روابط پارلمانی میان دو کشور گفت: گفتگو و تبادل نظر میان نمایندگان دو مجلس میتواند موجب درک و شناخت متقابل از ظرفیت‌های یکدیگر شود و به تسهیل و تسریع همکاری‌های فیمابین نیز کمک می‌کند.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در ادامه‌ی این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی گفت: با توجه به شرایط کرونایی فعلی، روند روابط اقتصادی دو کشور رضایتبخش است و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های فراوان در ایران و ارمنستان شاهد تقویت هر چه بیشتر این همکاری‌ها باشیم.

وی در پایان با ضمن اظهار نگرانی از مناقشه اخیر ارمنستان و آذربایجان و ابراز خرسندی از برقراری آتش‌بس میان دو کشور گفت: امیدواریم با درایت مسئولان دو کشور آتش بس تثبیت شود و طرفین برای حل این موضوع به میز مذاکره بازگردند. 


( ۲ )

نظر شما :

اکبر ۲۸ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۲۵
این سیاست دورنگی مسئولین خیلی مضحکانه شده از یه طرف میگن ارمنستان باید مناطق اشغالی رو پس بده از یه طرف هم وقتی یه مسئول ارمنستانی رو میبین از دوستی حرف میزنن