دیدار سرکنسول ایران با معاون اول مجلس عالی نخجوان

۰۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۲ کد : ۱۹۹۵۹۱۳ سرخط اخبار

ایرنا – سید "احمد حسینی" سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان امروز (چهارشنبه) با "آذر زینال اف" معاون رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان دیدار کرد. 

 به گزارش امروز (چهارشنبه) سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، در این دیدار در خصوص شرایط جاری در منطقه قره باغ به ویژه درگیری جمهوری آذربایجان با ارمنستان تبادل نظر شد.

سرکنسول ایران در این دیدار مراتب همدردی خود را با مسوولین جمهوری خودمختار نخجوان در این شرایط اعلام کرد و خواستار ابلاغ آن به "واصف طالب اف" رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان شد 

 در این دیدار تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران بر اجرای عدالت، حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و پایان اشغال اراضی تاکید دارد و آماده است مساعی خود را در این زمینه به کار گیرد.

معاون اول مجلس عالی نخجوان ضمن تشکر از این دیدار و ابراز همدردی، اشاره کرد که از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دوست و برادر انتظاری جز این نیست؛ ما از همراهی شما در این مقطع کمال تشکر و امتنان را داریم.

زینال اف افزود: مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خودمختار نخجوان همواره دوستانه و برادرانه بوده و در سختی ها و مشکلات همراه و کمک کار هم دیگر بوده اند و اکنون نیز این موضوع تداوم دارد.

معاون اول مجلس عالی نخجوان همچنین گفت: جمهوری آذربایجان بر پیگیری حقوق خود تاکید و اصرار دارد و اطمینان داریم که انتظارات کشورمان در آینده نزدیک برآورده خواهد شد.

در این دیدار همچنین برخی موضوعات اقتصادی و مناسبات تجاری و فعالان اقتصادی دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.


( ۳ )

نظر شما :