سفارت ایران: اولین هواپیمای ایرانی حامل کمک امروز وارد بیروت می‌شود

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۱ کد : ۱۹۹۴۰۹۱ سرخط اخبار

سفارت ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت کامل از لبنان در پی انفجار بیروت، تصریح کرد، اولین هواپیمای ایران شامل کمک‌های لازم و نیز تیم‌های پزشکی امروز وارد بیروت می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفارت ایران در لبنان با صدور بیانیه‌ای در پی انفجار بندر بیروت که منجر به «شهادت» ده‌ها نفر و زخمی شدن هزاران نفر دیگر به علاوه تخریب هزاران منزل و غیره شد، با دولت و ملت این کشور ابراز همدردی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، سفارت لبنان به «خانواده‌های شهدا» تسلیت گفت و برای مجروحان حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

در ادامه این بیانیه اعلام شده، ایران در این مصیبت دردآور در کنار کشور برادر لبنان ایستاده و ایستادگی کامل خود برای کمک را اعلام می‌کند.

سفارت ایران افزود: در چارچوب اعلام همبستگی برادرانه با لبنان امروز (چهارشنبه) اولین هواپیمای ایرانی حامل کمک‌های هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران وارد لبنان می‌شود و تیمی پزشکی شامل جراح و پزشک‌های متخصص به علاوه بیمارستان میدانی و کمک‌های انسانی و دارویی نیز با این هواپیما فرستاده شده است.

سفارت ایران در ادامه تصریح کرد، قرار است به محض تکمیل مقدمات لجستیک و اقدامات اداری لازم، زمان رسیدن این هواپیما به فرودگاه بین‌المللی «رفیق الحریری» مشخص شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی اعلام شده، تا کنون حدود ۱۰۰ نفر در انفجار بیروت کشته و بیش از ۴۰۰۰ هزار نفر زخمی شده‌اند.


( ۴ )

نظر شما :