توهین سفیر آمریکا در بیروت به دستگاه قضایی لبنان

۰۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۳ کد : ۱۹۹۲۷۱۶ سرخط اخبار

سفیر آمریکا در لبنان حکم قضایی صادره علیه خود در این کشور را «دیوانگی» توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دورتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان که اظهارات اخیر وی علیه حزب‌الله لبنان و سید حسن نصرالله جنجال تازه‌ای را رقم زده است؛ حکم قضایی علیه خود را «دیوانگی» خواند.

او به شبکه الحدث گفت: «گمان نمی‌کردم مصاحبه‌ام با شما به این حجم از دیوانگی منجر شود.» منظور وی حکم دادگاهی در لبنان علیه وی مبنی بر ممنوعیت مصاحبه با رسانه‌هاست.

سفیر آمریکا در ادامه مدعی شد که حکم صادره علیه او یک تصمیم شخصی است و تمامی اتفاقات این چند روزه نشان از این دارد که در لبنان باید «اصلاحات» صورت گیرد.

«دورتی شیا» افزود: «مردم لبنان که به خیابان‌ها آمده بودند خواستار یک دولت غیر فاسد بودند و مهم‌ترین خواسته‌ آن‌ها داشتن یک سیستم قضایی مستقل بود.»

او در حالی که تلاش داشت حکم قضایی علیه خود را به سرکوب رسانه‌ها در لبنان مرتبط کند؛ مدعی شد که لبنانی‌ها اجازه ساکت کردن رسانه‌ها را نخواهند داد.

او روز جمعه در اظهارات تلویزیونی ادعا کرد که حزب الله مانع حل بحران اقتصادی لبنان است و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله، ثبات لبنان را تهدید می‌کند.

پس از این اظهارات «محمد مازح»  قاضی پرونده‌های اضطراری در منطقه «صور» در جنوب لبنان با صدور حکمی سفیر آمریکا را از هر گونه اظهار نظر رسانه‌ای منع و هر رسانه لبنانی یا خارجی که در لبنان فعالیت می‌کند را از هرگونه مصاحبه با سفیر آمریکا یا هرگونه صحبتی با او به مدت یک سال ممنوع کرده است. (جزئیات بیشتر)

وزارت خارجه لبنان امروز، سفیر آمریکا را در اعتراض به دخالت در امور داخلی این کشور احضار کرد.

کلید واژه ها: لبنان ایالات متحده امریکا


( ۲ )

نظر شما :