جسد سفیر چین در اراضی اشغالی در «هرتزلیا» پیدا شد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ کد : ۱۹۹۱۴۷۴ سرخط اخبار

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از پیدا شدن جسد سفیر چین در اراضی اشغالی در آپارتمان وی در هرتزلیا خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ روزنامه صهیونیستی جروزالم‌‌پست در گزارشی اعلام کرد که صبح امروز (یکشنبه) جسد «دو وی» سفیر ۵۸ساله چین در اراضی اشغالی در خانه وی در «هرتزلیا» پیدا شد.

طبق این گزارش، یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی هم‌اکنون ضمن تأیید خبر درگذشت سفیر چین اعلام کرد که نیروهای پلیس در حال حاضر در خانه دو وی مستقر شده و در حال بررسی علت این حادثه هستند.

بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، دو وی در ماه فوریه سال جاری میلادی بعنوان سفیر چین در اراضی اشغالی منصوب شده بود ولی در حال حاضر همسر و پسرش در اراضی اشغالی به سر نمی‌بردند.

سفیر چین قبل از انتقال به اراضی اشغالی بیشتر در کشورهای شوروی سابق فعالیت داشت و بعنوان سفیر چین در اوکراین فعالیت می‌کرد.

دو وی در ماه آوریل در گفت‌وگو با روزنامه «Makor Rishon» گفته بود که بعد از قبول سمت سفیری چین در اراضی اشغالی، اواسط فوریه (در بحبوحه شیوع کرونا) به سمت اراضی اشغالی پرواز کرد و به واسطه شیوع کرونا در چین به مدت ۱۴ روز در قرنطینه قرار گرفت و اواخر ماه مارس (اواسط فروردین ۹۹)، استوارنامه خود را دریافت کرد.

روزنامه تایمز اسرائیل در خصوص این حادثه نوشت که پزشکان هیچ‌گونه علائمی از خشونت را در ارتباط با مرگ سفیر چین پیدا نکرده‌اند و احتمالاً مرگ وی بر اثر سکته قلبی صورت گرفته باشد.

روزنامه هاآرتص نیز گزارش کرد که طبق گزارش‌های اولیه، کارکنان دفتر سفیر چین، جسد وی را بر روی تخت‌خوابش در اقامتگاه وی پیدا کردند و هیچ‌گونه نشانه‌ای از خشونت‌ بر روی بدن وی مشاهده نشده بود و بررسی‌های اولیه پزشکان نشان می‌دهد که ظاهراً بر اثر یک عارضه قلبی جان خود را از دست داده است.

طبق این گزارش، «یوال روتم» مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت که با «دای یامینگ» معاون سفیر چین در اراضی اشغالی برای عرض تسلیت صحبت کرده است و به او گفته که وزارت خارجه اسرائیل هرکمک مورد نیاز سفارتخانه چین را ارائه خواهد کرد.

کلید واژه ها: اسرائیل چین


( ۱ )

نظر شما :

ایران ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۰:۱۲
امکان ارتباط این مساله،با سفر اخیر پمپئو به اسراییل وجود ندارد؟