تذکر نماینده قم به وزیر امور خارجه در خصوص مصاحبه اخیرش با روزنامه اشپیگل

۰۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۹۸۹۱۵۵ سرخط اخبار

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصاحبه اخیر وزیر امور خارجه با روزنامه اشپیگل گفت: شهادت مرد بزرگ که ضامن امنیت مردم ایران و امت اسلامی منطقه بود چگونه اصلاح و جبران می‌شود؟

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی فراهانی در تذکرات شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: آقای ظریف وزیر امور خارجه در پاسخ به سوال روزنامه اشپیگل که  پرسیده بود "آیا شما بعد از قتل سردار سلیمانی توسط ایالات متحده امکان مذاکره را منتفی می‌دانید؟" گفته  است "خیر، من هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم که افراد رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیت را بپذیرند، برای ما فرقی نمی‌کند که چه کسی در کاخ سفید حضور دارد، دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند".

وی افزود: جناب آقای ظریف، شهادت مرد بزرگ که ضامن امنیت مردم ایران و امت اسلامی منطقه بود چگونه اصلاح و جبران می‌شود؟

نماینده مردم قم با اشاره به موضوع تهدید به ترور فرمانده سپاه قدس خطاب به روحانی و ظریف گفت: این روند تحقیر و پاس گل دادن به دشمن را بس کنید. این همه گفتید مذاکره و برجام، آخرش چه شد؟ آمریکا از برجام خارج شد، تحریم‌ها بیشتر شد، سردار بزرگ ایران زمین ترور شد و ملت ایران تهدید به حمله نظامی و تخریب ۵۲ اثر فرهنگی شد.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: مجلس طرح سه فوریتی داد تا عزت ملت ایران باقی بماند. این همه اصرار برای تحقیر ملی آن هم پس از بدرقه چند میلیونی و همچنین انهدام پایگاه عین الاسد برای چیست؟

وی خطاب به ظریف گفت: شما وزیر خارجه کجا هستید؟ اگر یک ذره خون و غیرت ایرانی دارید هنوز چهلم شهید سلیمانی نشده است، پس چرا پاس تسلیم و سازش می‌دهید؟ آقای ظریف دوپهلو صحبت نکنید، آقا فرمودند سلیمانی یک مکتب است.

امیرآبادی فراهانی در تذکری به وزیر رفاه و تعاون گفت: در خصوص یارانه معیشتی افراد نیازمند، کارمندان، کارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد رسیدگی کنند.

وی همچنین با اشاره به سخنان امروز (دوشنبه ۷ بهمن‌ماه) رئیس جمهور گفت:‌ آقای رئیس جمهور صندوق‌ها دست شما، وزیر کشور و بخشداران شماست. به چه کسی این حرف را می‌زنید؟ مجلس فعلی هم الحمدلله نوش جان شما و وزرای شما بود.

حسن روحانی رییس جمهور صبح دوشنبه در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با انتقاد از برگزار نشدن انتخابات پیش‌رو به صورت تماما الکترونیکی، ادامه داد: من شکل فعلی که صندوق‌های آرا دارند را نمی‌پذیرم؛ گرچه دیگر چاره‌ای نیست، اما بارها و در دوره‌های مختلف به وزیر کشور تاکید کردم که انتخابات را به صورت تماما الکترونیک برگزار کند، اما این اتفاق نیفتاد. این در حالیست که در افغانستان انتخابات به صورت تماما الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این چه روندی است که ما ابتدا باید نام فرد مورد نظر خود را روی برگه بنویسیم و آن را به صندوق بیندازیم و در مرحله‌ بعد هر برگه را فردی بخواند و دیگری علامت بزند و سپس بخواهیم این علامت‌ها را تجمیع کنیم. در این پروسه ممکن است برخی اشکالاتی رخ دهد و در مرحله تجمیع باید توجه زیادی شود. در خیلی از انتخابات‌ها ما در مرحله تجمیع با مشکلاتی مواجه شدیم.

روحانی با تاکید بر این‌که باید بگذاریم انتخابات به صورت تماما الکترونیکی برگزار شود و مردم نیز خیال‌شان راحت شود، اظهار کرد: امروز مسئولان باید با دقت، عملکرد و مصاحبه‌های خود خیال مردم را راحت کنند.

رییس جمهور با بیان این‌که در انتخابات گذشته امنیت خوبی حاکم بوده است، خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم اختلاف و دعوا ایجاد شود و مسائل قومی پیش بیاید. اگر امروز موردی وجود دارد که ممکن است مشکل قومی ایجاد کند از الان باید استانداران و فرماندهان به مسئولان بالاتر بگویند و اگر باید افراد بیشتری تایید شوند تایید شوند، نگذاریم اختلاف و دعوا ایجاد شود.

انتهای پیام


نظر شما :