وزیر اسرائیلی: ایران جایگزین داعش در سوریه خواهد شد

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۸ کد : ۱۹۷۵۱۳۴ سرخط اخبار

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران قصد دارد جایگزین داعش در سوریه شود، از آمریکا و کشورهای غربی خواست مداخله بیشتری در این بحران داشته باشند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «گیلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) مدعی شد ایران قصد دارد بعد از نابودی داعش در منطقه، نیروهای خود را در مناطق پاکسازی شده در سوریه جایگزین کند.

اردان طی سخنرانی در همایشی در قدس، ضمن ادعای اینکه «ایران جایگزین داعش خواهد شد» از آمریکا خواست تا برای ممانعت از تثبیت حضور نظامی تهران در سوریه، در منطقه مداخله کند.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» وی با بیان اینکه ایران از ضعیف شدن توان نظامی داعش برای باز کردن جای پا در سوریه استفاده می کند، افزود: «به مداخله بزرگتری از سوی آمریکا نیاز داریم تا مطمئن شویم ایران، سوریه را به یک دولت دست نشانده تبدیل نکند.»

این وزیر اسرائیلی هشدار داد هر روزی که از حضور نظامی ایران در سوریه می گذرد، جنگ به اسرائیل نزدیک تر می شود و بدون دخالت غرب، ایران به کل سوریه مسلط شده و «هلال شیعی» در خاورمیانه تحقق می یابد.

اردان با بیان اینکه بعد از نابودی داعش، خلأ قدرتی در سوریه باقی نخواهد ماند، گفت: «اگر آمریکا نخواهد بازیگر بزرگی در آینده سوریه باشد، دیگران خواهند بود. دولت این کشور نیز به صورت دموکراتیک توسط مردم سوریه انتخاب نخواهد شد. ایران جایگزین داعش شده  وسعی خواهد کرد یک حزب الله سوری ایجاد کند.»

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خود، افزود: «لازم است سیاست گذاران آمریکایی درک کنند وضعیت به چه میزان خطرناک است. و این را نیز درک کنند که ایران و حزب الله، موشک هایشان را در قلب روستاهای سوریه و لبنان پنهان کرده اند.»

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، عمیق تر شدن حضور ایران در سوریه را عامل وقوع درگیری نظامی بین اسرائیل و گروه های مورد حمایت ایران در منطقه دانسته و تاکید کرد: «اسرائیل به دنبال جنگ نیست اما هر کاری لازم باشد برای دفاع از مرزهای خود انجام می دهد. اگر می خواهیم از چنین درگیری اجتناب کنیم، اکنون زمان اقدام است.»

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی درباره تلاش ایران برای تاسیس پایگاه نظامی در سوریه و کارخانه های تولید موشک در لبنان طی هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است. همچنین تل آویو در ماه های اخیر هشدارهای مکرری درباره احتمال وقوع درگیری جدید با حماس در غزه یا حزب الله در لبنان داده اند.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی


نظر شما :