جهانگیری: رابطه خیلی خوبی با رهبری دارم

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۸ کد : ۱۹۷۵۱۳۳ سرخط اخبار

معاون رئیس جمهور ایران در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» تأکید کرد که رابطه خیلی خوبی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دارم و در انتخابات کمی تند رفتم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور ایران در گفت وگو با روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» تصریح کرد که مخالفان دولت بدون آنکه به این قضیه فکر کنند که دامن زدن به مخالفت با دولت می تواند کل نظام را آشفته کند، جوی را ایجاد کردند تا مردم را نسبت به اصلاحات بدبین کنند.

وی در ارتباط با رابطه با آیت الله «علی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران گفت: «من رابطه بسیاری خوبی با رهبر معظم دارم اما در انتخابات ریاست جمهوری کمی تند رفتم. امیدوارم که به زودی با ایشان دیدار کنم».

جهانگیری درباره برخی آشوب های پراکنده در برخی از شهرهای ایران گفت که جمهوری اسلامی می تواند در پی این اعتراضات  اصلاح و احیا شود.

با اینحال معاون روحانی درباره اعتراضات ابراز نگرانی کرد و گفت: «اگر افراد تلاش کنند که این مشکلات را در خیابان ها حل کنند، ما قطعاً نگران می شویم. آنهایی که درک دقیقی از جمهوری اسلامی دارند، می دانند که انعطاف پذیری آن در برابر مردمش بالا است».

روزنامه فایننشال تایمز در سوالی پرسید که جمهوری اسلامی ایران در صورت مخالفت مردم با داشتن حجاب، چه اقدامی انجام می دهد، گفت که خواسته اکثریت مردم مشخص و روشن نیست و ادامه داد: «بیش از 60 درصد از مردم ایران همچنان معقتدند که از طریق اصلاحات می توانند خواسته هایشان را دنبال کنند و قطعاً به آنچه که به دنبال آن هستند دست می یابند».

جهانگیری درباره وضعیت اقتصادی ایران گفت که اوضاع اقتصادی به بدی آنچه که مردم فکر می کنند، نیست. بینش آنها از سختی وضعیت اقتصادی تا حدودی تحت تأثیر تبلیغات منفی تندروها است.

جهانگیری درباره رهبر معظم انقلاب گفت: «آقای خامنه ای انقدر عملکرد خوبی دارد که ما در حال حاضر هیچ نگرانی نداریم. به واسطه سطح عالی بلوغ نظام، هیچ بحرانی وجود نخواهد داشت».

وی در پاسخ به اینکه در جایگاه مسئول مبارزه با فساد اقتصادی چه کاری با سازمان های وابسته به سپاه یا سازمان های دولتی خواهد کرد، گفت: « با همه آنها برخورد خواهد شد؛ فقط ممکن است تا قبل از انجام تحقیقات بیشتر چیزی از آن را عمومی نکنیم. تحت قوانین جدید، به عنوان بخشی از تلاش برای مبارزه با فساد، باید نیروهای سپاه از بخشی از سودهای اقتصادی شان برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور چشم پوشی کنند. همه حرف ما این است که سپاه به بخش خصوصی آسیب نزند و بخش خصوصی به مهمترین بازیگر اقتصاد تبدیل شود».

جهانگیری ادامه داد: «حقیقت این است که فساد بالا است.....حقیقت بدتر این است از آنجایی که ما نمی توانیم اقتصاد خود را باز کنیم و زودتر شروع به شفاف سازی کنیم....فساد تا حدی سیستماتیک شده است».

جهانگیری در خصوص ادعاهایی مبنی بر اینکه برخی در ایران از سرمایه گذاری خارجی رنجیده خاطر هستند، گفت: «هیچ کس مخالف جذب سرمایه های خارجی نیست....جذب سرمایه های خارجی بخشی از سیاست های کلی است که رهبر معظم ایران آن را تأیید کرده است».


نظر شما :