کنگره به دنبال رد پای روسیه در زمین‌های گلف ترامپ

۰۲ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۳ کد : ۱۹۷۴۵۳۶ سرخط اخبار

کنگره آمریکا در حال بررسی این مساله است که آیا روسیه در زمین های بازی گلف رئیس جمهوری آمریکا در ایرلند و انگلیس سرمایه گذاری کرده است یا خیر.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، این بررسی پس از آن صورت گرفته که کمیته تحقیق و تفحص اطلاعاتی در مجلس نمایندگان آمریکا متنی از شهادت گلن سیمپسون، گزارشگر سابق وال استریت ژورنال را منتشر کرد. از وی خواسته شده بود تا درباره دونالد ترامپ در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بررسی هایی انجام دهد.

وی به این کمیته گفته بود که زمین های گلف ترامپ را در اسکاتلند و ایرلند مورد بررسی قرار داده است. از وی درباره استفاده از پول های روسیه در این زمین های گلف نیز سوال پرسیده شد و این گزارشگر سابق پاسخ داد: ما شاهد صحبت های اریک ترامپ، پسر ترامپ بودیم درباره قابل دسترسی بودن پول های روسیه در گلف ویدم- برای پروژه های زمین های گلف - صحبت هایی از اینکه مقادیر نامحدودی پول در دسترس است.

این گزارشگر سابق وال استریت ژورنال در ادامه صحبت هایش گفت: به دلیل اینکه کمپانی های ترامپ به صورت علنی تجارت ندارند و فعالیت های آنها علنی نمی شود، ما تنها بخش اندکی از منابع مالی استفاده شده در آنها را متوجه می شویم. اما چون زمین های گلف در ایرلند و اسکاتلند تحت نظارت دولت انگلیس هستند، شما متوجه می شوید که کمک های مالی از کجاها بوده است. ما اظهارهای مالی در انگلیس را درباره استفاده پول از کشوری دیگر در زمین های گلف ترامپ را می دانیم. البته این اظهارهای مالی دخالت مالی روسیه را نشان نمی دهد اما آنچه که نشان داده شده، حجم زیاد پول مصرف شده در این پروژه ها از منابع نامشخص است. پول زیادی صرف این پروژه ها شده اما عملا  بازدهی ندارند.

وی افزود: اگر شما با امور مالی ترامپ آشنا باشید می توانید متوجه شوید که او پول لازم برای این کار را نداشته و بالاجبار باید از لحاظ مالی حمایت می شده است.

ترامپ کمی پس از مراسم تحلیفش در ژانویه ۲۰۱۷ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا از ریاست زمین های بازی گلف خانواده ترامپ در اسکاتلند و ایرلند استعفا کرد.

کلید واژه ها: زمین های های گلف زمین های گلف ایرلند


نظر شما :