کورکر: پای همه حرفهایم علیه ترامپ می‌ایستم

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۵ کد : ۱۹۷۲۵۸۷ سرخط اخبار

باب کورکر، سناتور جمهوری خواه آمریکایی که اخیرا با دونالد ترامپ درگیری لفظی شدیدی پیدا کرده گفت، پای انتقادهای تندش از ترامپ می ایستد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، باب کورکر، سناتور جمهوری خواه آمریکایی در مصاحبه ای با سی ان ان تصریح کرد: من قبل از طرح حرفهایم خیلی خوب به آنها فکر کرده ام. من همینجوری و فکر نکرده حرفی را نمیزنم. من پای اظهارنظرهایم می ایستم.

این سناتور جمهوری خواه خاطرنشان کرد، بارها تلاش کرده تا نگرانی هایش را از مجراها و نشستهای خصوصی به رئیس جمهور آمریکا مطرح کند و به مرور زمان قبل از این که تصمیم به طرح علنی انتقادهایش علیه ترامپ بگیرد این نارضایتی در او شکل گرفته است.

کورکر تاکید کرد: ببینید من مدت زمانی است که نگرانی هایم را به ترامپ ابراز کرده ام و در همین راستا تلاش کرده ام که این نگرانی ها را در نشستها و گفت وگوهای تلفنی خصوصی مطرح کنم و سعی داشتم هر جا که از نظرم امور در  مسیر متفاوت و زیان بار برای کشورمان قرار می گرفت مداخله کنم.

وی افزود: ببینید اینها چیز جدیدی نیستند اما طی زمان به وجود آمده اند. این الگو (انتقادات) چیزی است که من فکر می کنم که مدتی است ما بر سر آن جدال پیدا کرده و به یکدیگر مطرح کرده ایم.

کورکر که اخیرا از قصدش برای بازنشستگی بعد از اتمام دوره سناتوری اش خبر داده چندی پیش انتقادها و صحبتهای تند علنی علیه ترامپ مطرح کرد.

ترامپ ابتدا در یک سری توئیت گفت که کورکر به او التماس کرده برای انتخابات سال 2018 از کاندیداتوری او حمایت کند اما ترامپ نپذیرفته و کورکر نیز بعد از آن تصمیم به بازنشستگی گرفته است.

اما این سناتور بعدا در مصاحبه ای شدیدا به ترامپ کنایه زده و گفت که "کاخ سفید تبدیل به مرکز نگهداری سالمندان و افراد کم توان" شده است.

او همچنین در مصاحبه ای به نیویورک تایمز گفت که به غیر از او هستند کسان دیگری که فکر می کنند ترامپ آمریکا را در مسیر جنگ جهانی سوم قرار داده است.

او اظهار داشت، بعد از بالا گرفتن خصومت میان اون و ترامپ با مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، استیون منوچین، وزیر خزانه داری و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا صحبتهایی را داشته است.


نظر شما :