لاریجانی: ایران و ایرلند بر ادامه برجام هم‌نظر هستند

۱۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۳ کد : ۱۹۷۲۱۹۳ سرخط اخبار

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در دیدار با رییس مجلس سنای ایرلند در حوزه همکاری های بین المللی بخصوص توافق هسته ای دو طرف هم نظر بودند که این توافق بین المللی باید ادامه پیدا کند و همه به آن پایبند باشند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نشست خبری بعد از دیدار با رییس مجلس سنای ایرلند ضمن ابراز خشنودی برای حضور این هیات پارلمانی به ایران، گفت: روابط ایران و ایرلند پایدار است و سفر رییس مجلس سنای ایرلند و همکارانش این پایداری را بیشتر خواهد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در توضیح دیدارش با رییس مجلس سنای ایرلند، گفت: در جلسه ای که برگزار شد مذاکرات خوبی در چند زمینه به عمل آمد. بخشی مربوط به همکاری های پارلمانی بود که این موضوع با تشکیل و فعال شدن گروه های دوستی در حال انجام است و در آن توسعه همکاری های دو کشور پیگیری می شود.

وی افزود: بخش دیگر مربوط به بالا بردن سطح روابط تجاری بین دو کشور در زمینه های مختلف است. مطابق قانون برنامه ششم برای ما این موضوع اولویت دارد که از جمله آن می توان سرمایه گذاری در تکنولوژی های نو، انرژی های پاک، دارو و تجهیزات پزشکی و انرژی به معنای نفت و گاز را مطرح کرد. امیدواریم تجار ایرانی نیز از این ظرفیت استفاده کرده و دوستان نیز در زمینه تسهیل روابط بانکی تلاش کنند.

لاریجانی درباره مطالب مطرح شده در خصوص برجام، گفت: در حوزه همکاری های بین المللی بخصوص توافق هسته ای هم نظر بودیم که این توافق بین المللی باید ادامه پیدا کند و همه به آن پایبند باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بخش دیگری از این مذاکرات مربوط به مسائل منطقه ای بخصوص بحران تروریستی در منطقه بود. حساسیت دو کشور در این مساله کاملا احساس می شود. ما نیز در این جلسه تاکید کردیم که هرج و مرج طلبی و تجزیه طلبی در مسائل منطقه ای را محکوم می کنیم.

وی در پایان، سفر رییس مجلس ایرلند را بسیار مهم خواند و ابراز امیدواری کرد که با این سفر سطح روابط تجاری بین دو کشور، همکاری ها و رایزنی ها در زمینه مسائل سیاسی و امنیتی افزایش پیدا کند.

کلید واژه ها: ایرلند رییس مجلس سنای مجلس سنای ایرلند رییس مجلس سنای ایرلند سنای ایرلند


نظر شما :