داعش ۳۰ تن را در حویجه عراق اعدام کرد

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۲ کد : ۱۹۶۹۶۷۳ سرخط اخبار

شیخ قبیله های العبید در عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش ۳۰ تن از ساکنان این منطقه را که اکثرا زن و کودک بودند، به جرم ترک آنچه "سرزمین خلافت" می خواند، اعدام کرد.
 
به گزارش ایسنا، انور العاصی، شیخ قبیله های العبید در عراق اظهار داشت: داعش در شهر الحویجه ۳۰ غیرنظامی را که اکثرا زن و کودک بودند، به جرم فرار از مناطق الحویجه در جنوب غربی کرکوک با شلیک گلوله اعدام کرد.
 
به گفته العاصی، این خانواده ها در حال فرار به سمت منطقه العلم در استان صلاح الدین بودند.
 
شیخ قبایل العبید که ناظر بر نیروی آزادکننده شهر الحویجه است، با اشاره به وجود حدود ۳۰۰۰ غایب و بازداشتی و نابودی صدها خانه و ساختمان دولتی در مناطق جنوبی و غربی کرکوک افزود: تعداد کسانی که داعش از ژوئیه ۲۰۱۴ تاکنون در این مناطق اعدام کرده به حدود ۱۰۰۰ مرد و جوان می رسد.
 
العاصی ادامه داد: بیش از ۶۵۰ غیرنظامی هنگام عبور از مسیرهای سخت و مرگبار در کوه های "حمرین" واقع در غرب و شرق الحویجه و فرار به سمت کرکوک در پی روبرو شدن با مخفی گاه های داعش و یا در اثر انفجار بمب هایی که در این مسیرها، جاده ها و روستاها کار گذاشته شده بودند و یا با تیراندازی های داعشی ها جان خود را از دست داده اند.
 
وی در ادامه از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور و فرماندهی عملیات مشترک در عراق آزادسازی فوری الحویجه با هماهنگی کمیته امنیتی استان کرکوک و فرماندهی حشد شعبی و پیشمرگ ها را خواستار شد و گفت: الحویجه اولین شهر در جهان است که بیش از یک سال و نیم محاصره بود وساکنانش هر روز از گرسنگی جان خود را از دست می دهند.
 
گروه تروریستی داعش همچنان بر این شهر و چند منطقه در جنوب کرکوک کنترل دارد و این مناطق پایگاه های مهمی برای داعش محسوب می شوند و این گروه تروریستی از آنها برای حمله به استان صلاح الدین و اطراف کرکوک استفاده می کند.

کلید واژه ها: کرکوک الحویجه


نظر شما :