دعوت ترامپ از دوترته برای سفر به آمریکا

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۹ کد : ۱۹۶۸۶۹۷ سرخط اخبار

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: رییس جمهوری آمریکا در جریان تماسی تلفنی از همتای فیلیپینی خود دعوت کرده تا به واشنگتن سفر کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و رودریگو دوترته همتای فیلیپنی اش درباره نگرانی ها نسبت به کره شمالی نیز صحبت کردند.

کاخ سفید جزییاتی درخصوص زمان دیدار این دو رهبر در واشنگتن مطرح نکرده اما اعلام گرد: ترامپ قصد دارد در نوامبر سال جاری میلادی به عنوان بخشی از سفر به کشورهای آسیایی به فیلیپین برود.

این اطلاعیه در بحبوحه افزایش تنش ها نسبت به برنامه های موشکی و اتمی پیونگ یانگ و همچنین انتقاد بین المللی از اقدامات دوترته برای سرکوب افراد مرتبط با مواد مخدر اعلام شد.

کاخ سفید در این بیانیه گفت: این یک مکالمه دوستانه بود که در آن ترامپ و دوترته درباره نگرانی های انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) نسبت به امنیت منطقه ای از جمله تهدید کره شمالی صحبت کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این دو رهبر همچنین درباره این حقیقت که دولت فیلیپین به شدت مبارزه می کند تا کشورش را شر مواد مخدر  خلاص کند، صحبت کردند؛ اقدامی که کشورهای بسیاری را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

کاخ سفید گفت: ترامپ از این مکالمه بسیا لذت برده و به دنبال شرکت در نشست های مهم آمریکا - آسه آن و کشورهای آسیای شرقی در فیلیپین است که در نوامبر سال جاری میلادی برگزار می شود. ترامپ همچنین از دوترته دعوت کرد تا برای صحبت برسر ائتلاف آمریکا - فیلیپین به کاخ سفید بیاید.

کلید واژه ها: دوترته فیلیپین


نظر شما :