ستاری با پوتین دیدار کرد

۰۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۹۵۱۳۶۹ سرخط اخبار

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در دومین روز حضور خود در شهر مسکو پایتخت روسیه، با رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشورمان، در جریان دومین روز سفر خود به کشور روسیه، عصر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 با آقای ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار کرد.

در این مراسم، ستاری ضمن دیدار با آقای پوتین، سلام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران را به وی ابلاغ کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، همچنین از رییس جمهوری فدراسیون روسیه بابت حمایت ها قدردانی کرد و با تاکید بر همکاریهای علمی و فناوری دوجانبه، گسترش این همکاری ها را خواستار شد.

رییس جمهوری فدراسیون روسیه و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران، پس از این مراسم و بعد از شرکت در نمایش ویژه هوایی در حاشیه این نمایشگاه، از بخش های مختلف و غرفه های دایرشده در آن، بازدید کردند. حضور در نمایش ویژه هوایی و بازدید از غرفه های نمایشگاه هوافضای ماکس 2015، به مدت چهار ساعت به طول انجامید.

نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 صبح امروز در حاشیه شهر مسکو و با حضور شرکت های فعال حوزه هوایی ایران افتتاح شده است.

ستاری صبح امروز نیز با دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه و دنیس مانتوروف وزیر صنایع روسیه دیدار و گفت وگو کرده بود.

براساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در راس هیئت عالیرتبه از مسوولان علمی و فناوری، فناوران و دانشگاهیان کشور روز گذشته 2 شهریورماه به مسکو پایتخت روسیه سفر کرد تا در دیدار با مقامات بلندپایه علمی این کشور، علاوه بر هماهنگی های بیشتر برای گسترش همکاری های علمی و فناوری، در نخستین کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه شرکت کند.

نخستین نشست کمیته عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، روز چهارشنبه هفته جاری با حضور دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو برگزار می شود و وی، در خصوص زمینه همکاری ها و فراهم سازی بستر تعاملات ایران و روسیه دیدار و گفت وگو خواهد کرد و همچنین از نمایشگاه هوافضای ماکس 2015 بازدید می کند.

ستاری در این سفر علاوه بر دیدار با معاون نخست وزیر و وزیر صنایع روسیه که امروز (سه شنبه) انجام شد، با آندری فوروسنکو دستیار علمی رییس جمهوری و کاماروف رییس آژانس فضایی روسیه نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد. این دیدارها با هدف گسترش همکاری های علمی و فناوری صورت خواهند گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از نمایشگاه هوایی ماکس 2015 که امروز سه شنبه سوم شهریورماه جاری در حومه شهر مسکو پایتخت روسیه گشایش یافته است، دیدن کرد.

این نمایشگاه زمینه های بهره برداری ایران و روسیه از تجربیات و توانمندی ها در حوزه فناوری های پیشرفته و فوق پیشرفته را بیش از گذشته فراهم کرده است که با توجه به نیازهای دو کشور در این حوزه، دستاوردهای زیادی خواهد داشت.

ستاری در این سفر، همچنین از مراکز علمی، تحقیقاتی، دانشگاهی و صنعتی روسیه نیز بازدید به عمل خواهد آورد و با پژوهشگران، فناوران، دانشگاهیان و صنعت گران روسی به گفت وگو خواهد پرداخت.

کلید واژه ها: ماکس 2015 رییس جمهوری اسلامی ایران جمهوری فدراسیون روسیه ایران و روسیه


نظر شما :