جانشینان احتمالی کری در مذاکرات هسته‌ای

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۲۳:۳۰ کد : ۱۹۴۸۳۴۹ سرخط اخبار

خبرگزاری رویترز در گزارشی با اشاره به اینکه مصدومیت جان کری بعید است که تاثیری روی روند مذاکرات داشته باشد گزارش داد: اگر خود جان کری نتواند در مذاکرات حاضر شود ویلیام برنز یا آنتونی بلینکن جایگزین وی خواهند شد.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز در گزارشی با اشاره به اینکه مصدمیت جان کری بعید است که تاثیری روی روند مذاکرات داشته باشد گزارش داد؛ اگر خود جان کری نتواند در مذاکرات حاضر شود ویلیام برنز یا آنتونی بلینکن جایگزین وی خواهند شد.

رویترز نوشت: سانحه تصادف جان کری و شکسته شدن پای وی احتمالا تاثیری روی روند مذاکرات ۱+۵ با ایران نخواهد گذاشت هرچند که پزشکان و متخصصان می گویند که بعید است کری بتواند به زودی پرواز کند.

وزیر خارجه ۷۱ ساله آمریکا روز یک شنبه در جریان دوچرخه سواری در فرانسه دچار آسیب دیدگی شدید شد و به بیمارستانی در ژنو منتقل شد. وی هم اکنون تحت درمان قرار دارد.

یک مقام آمریکایی گفت: دیدار هفته گذشته محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با کری به نظر می رسد آخرین دیدار دوجانبه آنها تا پایان ضرب الاجل مذاکرات(۲۰ ژوئن) باشد.

با این حال ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا وی تا آخر ماه به اتاق مذاکرات بازخواهد گشت یا نه گفت که «بله کاملا».

خبرگزاری رویترز در ادامه نوشت؛ اگر کاخ سفید بخواهد جان کری را از مذاکرات خارج کند، که به گفته مقامات آمریکایی بعید است، احتمالا روی ویلیام برنز قائم مقام سابق وزارت خارجه یا آنتونی بلینکن قائم مقام کنونی وزارت خارجه حساب خواهد کرد.

کلید واژه ها: جان کری بعید


نظر شما :