آمریکا از هوا برای کردهای کوبانی سلاح ریخت

۲۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۹ کد : ۱۹۳۹۸۲۷ سرخط اخبار

آمریکا برای کمک به کردهای کوبانی در برابر داعش از هوا به آنها سلاح ریخت.

به گزارش عصر ایران فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (سنتکام) اعلام کرد نیروهای آمریکایی از طریق هواپیماهای سی 130  محموله های تسلیحات مورد نیاز کردهای کوبانی را به آنها تحویل دادند.

بر اساس اعلام سنتکام کمک های هوایی علاوه بر سلاح شامل دیگر مایحتاج از جمله اقلام پزشکی نیز می شود.

این نخستین بار در بیش از یک ماه گذشته است که کردهای در حال جنگ با داعش در کوبانی از طریق هوا سلاح و مایحتاج کمکی می گیرند.

این کمک های هوایی از طریق هواپیماهای سی 130 در مجموع شامل 27 بسته مهمات واسلحه های سبک و مواد بهداشتی و پزشکی بوده است که در مناطق تحت کنترل کردها در شهر کوبانی ریخته شده است.

کوبانی از چهار طرف تحت محاصره است . تروریست های داعش از سه طرف جنوب ، غرب و شرق این شهر را در محاصره گرفته اند و دولت ترکیه نیز با بستن مرز خود از طرف شمال عملا کردهای کوبانی را در محاصره کامل قرار داده است.

همزمان رسانه های ترکیه گزارش دادند روز گذشته باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به او درباره ارسال کمک های هوایی به کردهای کوبانی اطلاع داده است.

 تماس تلفنی اوباما با اردوغان ظاهرا به دلیل رفع نگرانی مقامات ترکیه از کمک تسلیحاتی به کردهای کوبانی بوده است.

دولت ترکیه برای مداخله در بحران کوبانی شروطی تعیین کرده است که از جمله آنها ایجاد یک منطقه پرواز ممنوع بر سوریه، ایجاد یک منطقه حائل مرزی بین ترکیه و سوریه و نیز کمک به مخالفان مسلح حکومت سوریه به منظور مقابله با نیروهای وفادار به بشار اسد می باشد.

کلید واژه ها: کوبانی کردهای کوبانی


نظر شما :