ارسال کمک‌های درمانی ایران به کوبانی

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۷ کد : ۱۹۳۹۷۴۶ سرخط اخبار
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تشریح ناگفته هایی از عدم همکاری مصر در اعزام مجروحان غزه به ایران در جریان مقاومت ۵۱روزه، از تمرکز برای ارسال کمک های درمانی به کوبانی سوریه خبر داد.
 
حسین امیرعبداللهیان در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره جدیدترین کمک های ایران به کشورهایی چون عراق، سوریه و غزه و همچنین روند ارسال کمک های گذشته کشورمان به آسیب دیدگان جنگ های تروریستی داعش و اسرائیل اظهار داشت: ایران تاکنون چندین برابر بیشتر از سازمان ها و کشورهای دیگر ارسال کمک های بهداشتی و درمانی برای این آسیب دیدگان داشته است و به صراحت بارها اعلام کردیم در این مسیر علی رغم تحریم هایی که در آنها به سر می بریم، امکانات خود را برای کمک به مردم سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم به کار بسته ایم.
 
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ادامه داد: در این راستا کمک های بهداشتی، درمانی و اعزام تیم های پزشکی به سوریه و عراق زبانزد خاص و عام است و سازمان ها و مجامع بین المللی نیز آمارهای دقیقی را در این زمینه در اختیار دارند.
 
امیرعبداللهیان ادامه داد: در عین حال یکی از اقداماتی که تهران همیشه از آن استقبال می کند مداوای مجروحان این کشورها در جمهوری اسلامی ایران است، ما در جریان مقاومت 51روزه اخیر غزه بارها درخواست کردیم تا بتوانیم صدها مجروح کودک، زن و افراد سالخورده نیازمند را به بیمارستان های ایران منتقل کنیم که متأسفانه دولت مصر در این رابطه کمک جدی در آن زمان به عمل نیاورد ولی همچنان تلاش های ایران برای کمک به مردم منطقه در راستای ارائه بهترین خدمات پزشکی و درمانی برای اتباع سوریه، عراق و مردم مظلوم فلسطین جریان دارد.
 
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه درباره جدیدترین کمک های ایران خاطرنشان کرد: ما در این مقطع کمک رسانی های مان را برای کوبانی یکی از بخش های سوریه متمرکز کرده ایم.
 
به گزارش تسنیم، کوبانی شهری کردنشین در کردستان سوریه است. این شهر در استان حلب در شمال سوریه واقع شده است. دولت سوریه این شهر را «عین العرب» می خواند. کوبانی در نزدیکی محدوده مرزی با ترکیه واقع شده است. این شهر تا مرز ترکیه کمتر از چند کیلومتر فاصله دارد. هم اکنون اهالی بومی و نظامیان سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش مقاومت بسیاری را از خود نشان می دهند.

کلید واژه ها: کوبانی


نظر شما :