فابیوس: ایران و فرانسه علیه داعش متحد شوند

۳۰ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۰ کد : ۱۹۳۷۲۹۱ سرخط اخبار

وزیر خارجه فرانسه از کشورهای مختلف از جمله ایران خواست در جنگ با داعش در عراق متحد شوند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه می گوید که شرایط انسانی و وضعیت اقلیتها در عراق بسیار وخیم است.

وی با اشاره به اینکه پاریس به دنبال ارسال کمک های بشردوستانه و تسلیحات به عراق است از همه کشورها از جمله ایران دعوت کرد تا با فرانسه در جنگ با داعش همراه باشند و متحد شوند.

وی افزود: عراق هدف امروز داعش است، هدف بعدی آنها کل منطقه و سپس چیرگی بر کل اروپا است.

فابیوس گفت: از نظر ما، داعش گروهی خطرناک و دارای ماهیتی متفاوت با دیگر گروه های تروریستی دنیا است.

ایتالیا و آلمان نیز امروز اعلام کردند که آماده ارسال تسلیحات به کردهای عراق هستند.

فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان امروز چهارشنبه اعلام کرد کشورش تا چند روز آینده به عراق تجهیزات نظامی ارسال می کند.

وی پیش از این در این زمینه به شبکه تلویزیونی (ZDF) گفته بود: «ما نمی توانیم از یک طرف نیروهای امنیتی کرد را در مبارزه با داعش ستایش کنیم و از طرفی دیگر وقتی آنها درخواست کمک می کنند فقط بگوییم بگذارید تا ببینیم چه خواهد شد.»

ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا نیز که امروز به بغداد سفر کرده بود در دیدار با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق بر حمایت همه جانبه از عراق برای مقابله با داعش تاکید کرد.

وزیر خارجه ایتالیا می گوید که دولت این کشور قصد دارد تسلیحات سبک و مهمات مورد استفاده در نیروهای نظامی کشورش را به عراق ارسال کند.

وی افزود: برخی از سلاح های موجود در این محموله ساحت شوروی سابق هستند و برخی نیز در طی جنگ بالکان در سال 1990، از کشتی های عازم یوگسلاوی سابق توقیف شده اند.

 

کلید واژه ها: داعش


نظر شما :