درخواست برای اخراج دختر پوتین از هلند

۰۴ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۷ کد : ۱۹۳۶۳۲۸ سرخط اخبار

ماریا پوتین، دختر رئیس جمهور روسیه در هلند زندگی می کند. هلندی هایی که روسیه را مسئول سقوط هواپیمای مسافربری در اوکراین می دانند، خواستار اخراج دختر پوتین از کشورشان هستند. پوتین مدعی است که دخترش در مسکو زندگی می کند.

به گزارش دیوچه وله، در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین ۱۹۳ تبعه هلند کشته شدند. اروپا و آمریکا جدایی طلبان هوادار روسیه را مسئول سقوط این هواپیما می دانند.

اکنون برخی از مردم هلند معتقد هستند که خانواده پوتین باید تاوان این حادثه را بپردازد. در این کشور شمار افرادی که خواستار اخراج دختر ولادمیر پوتین هستند، رو به افزایش است.

گفته می شود که ماریا پوتین ۲۹ ساله، از دو سال پیش همراه دوست پسر هلندی خود در یک پنت هاوس مجلل در نزدیکی شهر لاهه زندگی می کند.

حتی شهردار هیلورسوم، یکی از شهرهای شرق هلند، که یکی از آزمایشگاه های پیشرفته ی آن جنازه قربانیان سقوط هواپیما را تعیین هویت می کند، در مصاحبه ای رادیویی خواستار اخراج دختر پوتین شد.

او این درخواست را تحریمی علیه رئیس جمهور روسیه خواند. البته شهردار هیلورسوم ساعاتی بعد نظر خود را پس گرفت و اعتراف کرد که درخواست او هوشمندانه نبوده است. او در صفحه تویتر شخصی خود نوشت: «این سخنان ناشی از احساس درماندگی بود که می تواند برای بسیاری قابل درک باشد.»

بسیاری از هلندی های خشمگین اما، همچنان با انتشار پیام هایی در شبکه های اجتماعی خواستار تنبیه خانواده پوتین هستند.

یک نفر توییت کرده است: «اگر می خواهید به دیدار دختر پوتین بروید این آدرس: ....»

یک هنرمند هلندی نیز در صفحه فیس بوک خود نوشته است: «اگر دختر من در آن هواپیما بود با ماشین از روی بدن دختر پوتین رد می شدم.»

هانس د بروست که دختر ۱۷ ساله اش در سانحه سقوط هواپیمای ام اچ ۱۷ جان باخته، نامه سرگشاد ه ای به این مضمون منتشر کرده است:

«شاید ماریا پوتین هیچ ربطی به این ماجرا نداشته باشد. اما پدر او مرد بسیار قدرتمندی است و من فکر می کنم که او قدرت آن را داشت که دستکم ارتش روسیه را به محل سقوط هواپیما بفرستد تا از جنازه قربانیان حفاظت کنند. با این حال او چنین تصمیمی نگرفت. آقای پوتین و کسانی که در این بحران نقش دارید، من بر این باروم که یکی از شما قاتل فرزند من است.»
احساسات ضدروسی در هلند به حدی شدت گرفته که مقامات این کشور تدابیر امنیتی و شمار محافظان سفارت روسیه در لاهه را افزایش داده اند.

شایعات مسکو در مورد محل سکونت دختران پوتین
در مورد زندگی دو دختر پوتین خارج از روسیه، سالهاست که در مسکو گمانه زنی می شود. اما زندگی دختران پوتین از جمله اسراری است که کاخ کرملین تلاش زیادی در پوشیده ماندن آن دارد. پوتین و همسر سابق او مدعی هستند که دو دخترشان در مسکو زندگی می کنند.

با این حال سالهاست که در مسکو گفته می شود که یکاترینا، دختر کوچک پوتین، همراه دوست پسرش که اهل کره جنوبی است، از سال ها پیش در سئول زندگی می کند.

گمانه زنی هایی نیز در مورد ماریا پوتین مطرح بوده است. برخی از رسانه های جمعی، سفری که ولادیمیر پوتین در ماه آوریل، فرودین سال جاری، به هلند انجام داد، را با قصد دیدار دخترش ماریا تعبیر کردند. سخنگوی پوتین اما این گزارش ها را "مزخرف" خواند و خود پوتین نیز شخصأ تأکید کرد که دخترش در مسکو زندگی می کند.

کلید واژه ها: هلند دختر پوتین ماریا پوتین


نظر شما :