دیدار سفیر ایران در بغداد با عادل عبدالمهدی و عمار حکیم

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۸ کد : ۱۹۳۲۷۰۵ سرخط اخبار

سفیر ایران در بغداد با «عادل عبدالمهدی» معاون سابق رئیس جمهور عراق و رئیس مجلس اعلای اسلامی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عراقی «العدالة»، «سید عادل عبدالمهدی» معاون سابق رئیس جمهور عراق در دفترش در بغداد، با «حسن دانایی فر» سفیر ایران در عراق دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس این  گزارش، در این دیدار، شیوه های بهبود روابط دوجانبه میان عراق و ایران و بالا بردن سطح آن به گونه ای که در خدمت منافع مشترک دو ملت باشد، بررسی شد.

عبدالمهدی و دانایی فر در ادامه درباره انتخابات پارلمانی برگزار شده در ده اردیبهشت گذشته در عراق نیز گفت وگو کردند و مشارکت گسترده مردم عراق و حضور آنها پای صندوق های رای را ستودند.

صبح دهم اردیبهشت مرحله پایانی انتخابات پارلمانی عراق آغاز  و درهای حوزه های رای گیری به روی مردم باز شد تا 9039 نامزد نمایندگی پارلمان عراق برای کسب 328 کرسی با یکدیگر رقابت کنند.

این انتخابات  سومین انتخابات پس از سقوط رژیم بعث عراق و اولین انتخابات پارلمانی پس از خروج اشغالگران آمریکایی از این کشور در سال 2011 است.

دیدار سفیر ایران با حکیم

سفیر ایران در عراق یکشنبه همچنین با «عمار الحکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار  و روابط دوجانبه و جدیدترین تحولات سیاسی در عراق و منطقه را با او بررسی کرد.


نظر شما :