دواتگری: اموال آزادشده در عمان بلوکه شدند

۲۴ اسفند ۱۳۹۲ | ۲۰:۵۹ کد : ۱۹۳۰۱۰۹ سرخط اخبار
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در راستای توافق نامه ژنو تاکنون 1.5 میلیارد دلار از طرف کره جنوبی و ژاپن به حساب بانک مرکزی در کشورهای سوئیس و عمان واریز شده است اما امکان برداشت توسط بانک مرکزی تاکنون فراهم نشده است.
 
به گزارش خانه ملت، مهدی دواتگری در نشست علنی امروز شنبه 24 اسفندماه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به وزیر امور خارجه به اصل 152 قانون اساسی مبنی بر حفظ استقلال همه جانبه ملت و نفتی هرگونه سلطه جویی و سلطه پذیری گفت: دقت در اجرای پروتکل ملاقاتهای مقامات خارجی با درنظر گرفتن حساسیت های ملت ایران و مبتنی بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی و حفظ استقلال ملی یکی از انتظارات به حق ملت ایران از دیپلماسی خارجی است.
 
نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای توافق نامه ژنو تاکنون 1.5 میلیارد دلار از طرف کره جنوبی و ژاپن به حساب بانک مرکزی در کشورهای سوئیس و عمان واریز شده است اما با کمال تاسف و براساس اخبار موثق امکان برداشت توسط بانک مرکزی تاکنون فراهم نشده است.
 
وی از وزیر امور اقتصادی و رئیس کل بانک مرکزی خواست تا حقوق ملت ایران را پیگیری کرده و نسبت به موضوع وجوه واریزی ناشی از اجرای توافق نامه ژنو شفاف سازی کرده و اقدام عاجل مبذول نماید تا حقوق ملت ایران بیش از این تضییع نگردد.
 
این عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خطاب به رئیس جمهور درباره  هزینه درمان دانش آموز نخبه نام سایه مقدسی گفت: این دانش آموز نخبه با دستور رئیس جمهور به کشور آلمان اعزام شده است اما در معرض آسیب های جسمی و سیاسی قرار دارد از این رو انتظار می رود از طریق وزارت خارجه نسبت به تضمین هزینه های درمان ایشان اقدام عاجل معمول گردد.
 
دواتگری همچنین درباره احیای رصدخانه تاریخی مراغه که در قرن هفتم هجری مرکز تمدن اسلامی و جهانی بوده است به رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی تذکر داد.
 
نماینده مردم مراغه در مجلس همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست تا اعتبار لازم برای تکمیل بیمارستانهای مراغه و عجب شیر و اصلاح نقاط حادثه خیز حوزه انتخابیه اش اقدام کند.

 

کلید واژه ها: بانک مرکزیمراغه


نظر شما :