رونمایی از جدیدترین دستاورد موشکی نیروهای مسلح

۰۵ اسفند ۱۳۹۲ | ۲۰:۴۵ کد : ۱۹۲۹۱۹۰ سرخط اخبار

سرجستجوگر هوشمند برای موشک های بالستیک نقطه زن و زره کامپوزیتی هوشمند به عنوان ۲ دستاورد فناورانه جدید نیروهای مسلح رونمایی شد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سرجستجوگر هوشمند برای موشک های بالستیک نقطه زن و زره کامپوزیتی هوشمند به عنوان 2 دستاورد فناورانه جدید نیروهای مسلح با حضور سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس ستادکل و جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح رونمایی شد.

سرجستجوگر هوشمند موشک های بالستیک در یکپارچگی با بقیه زیرسامانه نوین موشک با تامین قابلیت نقطه زن در خشکی و دریا توان رزم نیروهای مسلح را افزایش می دهد.

دقت اصابت و هوشمندی موشک های بالستیک در کنار قدرت تخریب و توان غلبه بر سامانه های ضد موشک از ویژگی های برجسته این دستاورد نوین موشکی است.

این فناوری نوین که فقط در اختیار برخی از کشورهای پیشرفته قرار دارد، به عنوان نقش آفرین راهبردی منحصرا روی سلاح های استراتژیک استفاده می شود.

دستاورد دوم، زره کامپوزیتی هوشمند است که مبتنی بر فناوری زره مایع با الیاف های منحصر به فرد ساخته شده است.

این زره در برابر گلوله های هسته فولادی ضدزره مقاوم است و الزامات استانداردهای نظام جهانی را تامین می کند.

بهره گیری از این فناوری در تجهیزات زرهی علاوه بر بی نیازی از برخی مواد تحریمی موجب کاهش وزن 76 درصدی زره های مورد نیاز در تانک ها ، نفربرها و سایر تجهیزات و افزایش تحرک و چالاکی توان رزم زمینی نیروهای مسلح می شود.

کلید واژه ها: نیروهای مسلح موشک های بالستیک


نظر شما :