عکس‌هایی که اف‌بی‌آی در بوستون ندید

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۳:۴۳ کد : ۱۹۱۵۳۳۵ سرخط اخبار

مجله مهر:  در جریان تعقیب و گریز ماموران امنیتی آمریکا تیمور لنگ سارنایف،مظنون اول که جوانی ۲۶ ساله بودکشته شد و پس از یک جستجوی خانه به خانه طی ۲۴ ساعت برادر ۱۹ ساله او جوهر در حالی که به شدت زخمی بود به بازداشت نیروهای ویژه آمریکا درآمد. اکنون مقام های آمریکایی اعلام کرده اند که این دو برادر با اصالت چچنی قصد انجام حملات بیشتری را داشته اند و تیمی ویژه از نیروهای امنیتی این کشور منتظر بازجویی از جوهر هستند. 

یک گروه از فعالان اینترنتی اما در روزهای گذشته تلاش گسترده ای برای جلب توجه به دو مظنون  دیگر در صحنه این بمبگذاری هستند که به گفته آنها از نیروهای ویژه آمریکا بوده اند و به همین خاطر مقام های اف بی آی در تلاش برای سرپوش گذاشتن روی ماجرا هستند. 

این فعالان اینترنتی که فعالیت های آنها به نام هکتیویسم شناخته می شود در آخرین اقدام خود برای جلب توجه مردم در این رابطه حساب های کاربری  شبکه تلویزیونی سی بی اس را در توئیتر هک و عکس های این دو مظنون را منتشر کرده اند. مسوولان  سی بی اس  تایید کرده اند که اکانت برنامه هایی مانند  minutes،  48 Hours، CBSDenver 60و همچنین اکانت رسمی این شبکه بدست هکرها افتاده است.
 
IMG10162954.jpg
 
IMG10163535.jpg
 
هکتیویسم به صورت خلاصه به استفاده از رایانه و شبکه های رایانه ای برای اعتراض و مقاصد سیاسی گفته می شود. این فعالان اینترنتی که برخی به آنها نام کارآگاهان مجازی را هم داده اند با اشاره به علامت روی کلاه دو مظنونی که در این تصاویر پیدا کرده اند آنها را از نیروهای ویژه آمریکا می دانند.
بر روی کلاه یکی از این افراد لوگویی مانند جمجمه دیده می شود که توسط گروهی از نیروهای ویژه (Seal Team 3) و در دوره ای حتی توسط شرکت جنجالی بلک واتر استفاده می شده است.
 
IMG10164352.jpg
 
هکتیویست ها با منتشر کردن عکس های این دو نفر که کوله پشتی مشابه به کار رفته در بمبگذاری را دارند دولت آمریکا را متهم کرده اند که در جریان بمبگذاری دست داشته است. به همین خاطر هکرها پس از به دست آوردن کنترل حساب های شبکه سی بی اس پیام هایی با عنوان  امریکا و القاعده دست شان در یک کاسه است  و فراخوان برای بازداشت اوباما تحت قانون ضد تروریسم منتشر کرده اند.در تصاویر قبل از بمبگذاری این دو مرد کوله پشتی های مشکی دارند اما در تصاویر پس از بمبگذاری یکی از آنها بدون کیف خود در حال دویدن است.
 
IMG10163845.jpg
 
همچنین تصویری از مردی که در هنگام انفجار روی پشت بام ساختمان مجاور محل بمبگذاری مشغول گشت زدن در آرامش است منتشر شده که مورد توجه روزنامه هایی مانند دیلی میل قرار گرفته است.  مقام های آمریکا نسبت به این تصاویر هنوز واکنشی نداشته اند اما با این ماجراها نظر می رسد حرف و حدیث ها درباره بمبگذاری بوستون تا مدتها ادامه خواهد داشت. 
 
IMG10164556.jpg
 
IMG10263245.jpg
 

کلید واژه ها: بمبگذاری آمریکا نیروهای ویژه از نیروهای تصاویر


نظر شما :