واردات نفت هند از ایران ۲ برابر شد

۱۲ آبان ۱۳۹۱ | ۱۶:۲۴ کد : ۱۹۰۸۶۱۶ سرخط اخبار

رویترز اعلام کرد واردات نفت هند از ایران در ماه سپتامبر با افزایش 224 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 294 هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس پالایشگاه های هندی در ماه سپتامبر(شهریور) 294 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کردند.

بر اساس گزارش رویترز، واردات نفت هند از ایران در این ماه با افزایش قابل توجه 53 درصدی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده است. واردات نفت هند از ایران در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز افزایش بیش از 2 برابری(224 درصد) داشته است. هند در سپتامبر 2011 حدود 131 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده بود.

واردات نفت هند از ایران در حالی طی ماه سپتامبر افزایش یافته است که دولت آمریکا فشار زیادی را به مقامات هندی وارد آورده است تا از سطح واردات نفت خود از ایران بکاهند.

پیش تر فعالان بازار نفت پیش بینی کرده بودند از ماه سپتامبر و با ورود به فصل سرما  تقاضا برای نفت ایران افزایش یابد. اکنون که سه ماه از اجرای تحریم نفتی غرب علیه ایران می گذرد به نظر می رسد واردکنندگان نفت ایران راه هایی را برای دور زدن تحریم ها علیه این کشور پیدا کرده اند.

در نیمه نخست 2012 نیز واردات نفت هند از ایران 257 هزار بشکه در روز اعلام شده است که این رقم 19 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش کل واردات نفت هند در این ماه نیز 34 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 3.8 میلیون بشکه در روز رسیده است.

کلید واژه ها: هند واردات نفت


نظر شما :