نمایش نخستین تصاویر جدیدترین پهپاد سپاه

۰۴ مهر ۱۳۹۱ | ۱۵:۰۱ کد : ۱۹۰۷۲۳۹ سرخط اخبار

195190_999.jpgفرمانده نیروی هوا فضای سپاه اظهار داشت: هواپیمای بدون سرنشین شاهد ۱۲۹ می تواند در فاصله ۱۷۰۰تا ۲هزار کیلومتری پایگاه خود به انجام مأموریت بپردازد.

به گزارش فارس، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به عملیاتی شدن جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین سپاه به نام شاهد 129 گفت: این هواپیما می تواند بسیاری از نیازهای ما را با کمترین هزینه برآورده کند.

وی در ادامه با بیان اینکه این هواپیما از قابلیت نصب بمب و موشک نیز برخوردار است تصریح کرد: شاهد 129 می تواند در فاصله 1700 تا 2هزارکیلومتری پایگاه خود به انجام مأموریت بپردازد.

حاجی زاده تاکید کرد: عرصه پهپادی یکی از حوزه هایی است که می توان گفت ما در طول سال های پس از انقلاب به صورت کامل در آن تحریم بودیم.

بنا براین گزارش این هواپیمای راهبردی قابلیت مداومت پردازی 24 ساعته، قادر به اجرای ماموریت های مراقبت، شناسایی و انحراف اهداف با بمب و موشک است.

با بکارگیری این هواپیما جمهوری اسلامی ایران با کمترین هزینه، اشراف اطلاعاتی خود بر مناطق مرزی، کویر مرکزی، خلیج فارس و دریای عمان را گسترش داده و امنیت تروریست ها و قاچاقچیان را با تهدید جدی مواجه می سازد.

این پرنده به گونه ای طراحی شده است که انواع تجهیزات بر روی آن قابل نصب بوده و در کنترل ترافیک جاده ای، مراقبت جنگلها و منابع طبیعی نیز می تواند مورد استفاده مؤثر قرار گیرد.

بنابر این گزارش، این هواپیمای راهبردی از محصولات جدید، در شرایط تهدید و تحریم دشمنان علیه ملت ایران به شمار می رود.

سردار حاجی زاده با اشاره به رصد شناورهای آمریکا در منطقه توسط هواپیماهای بدون سرنشین سپاه گفت: ما از هواپیماهای معمولی خود در این مأموریت ها استفاده می کنیم و این حق ماست که به رصد آنها در آب های منطقه خودمان بپردازیم.

حاجی زاده همچنین با اشاره به توانمندی های جنگ الکترونیک نیروی هوا و فضای سپاه و نیز به زمین نشاندن هواپیمای بدون سرنشین فوق پیشرفته آمریکایی گفت: از آنجایی که این هواپیما یک هواپیمای جاسوسی بود در منابع اینترنتی تنها چند سطر اطلاعات محدود درباره آن وجود داشت و بر روی این هواپیما سنسورهایی نصب است که فقط ما و آمریکایی ها از آن مقطعیم.

وی خاطرنشان کرد: البته در گذشته نیز چنین مقابله هایی با هواپیمایی بدون سرنشین بیگانه داشته ایم و البته چندان رسانه ای نشده اند.

فرمانده نیروی هوا فضا سپاه در پایان با بیان اینکه ما با کشورهای همسایه خود هیچ مشکلی نداشته و احساس خطر از آنها نمی کنیم اظهار داشت: اما پایگاه های آمریکا در کشورهای اطراف را خاک این کشور می دانیم و در روز نبرد تمامی آنها زیر برد موشک های ما خواهند بود.

کلید واژه ها: سپاه


نظر شما :