واکنش تهران به بیانیه شورای همکاری

۳۰ فروردین ۱۳۹۱ | ۲۰:۲۵ کد : ۱۹۰۰۲۲۸ سرخط اخبار

سخنگوی وزارت خارجه ایران بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس را محکوم و تصریح کرد: تعلق جزایر سه گانه به خاک ایران امری ثابت، لایتغیر و غیر قابل مذاکره است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه پایانی سیزدهمین اجلاس فوق العاده وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در دوحه، از تکرار ادعاهای بی اساس شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ابراز تأسف کرد.

وی ضمن رد مفاد بیانیه اجلاس اخیر وزرای خارجه این شورا در دوحه، این امر را دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران توصیف و آن را محکوم کرد.

مهمان‌پرست اظهار داشت: دوره اعلام مواضع غیر سازنده در بیانیه‌های شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر  سه گانه ایرانی پایان یافته است.

وی سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به ابوموسی را مربوط به حاکمیت سرزمینی ایران دانست و افزود: تعلق این جزایر به خاک ایران امری ثابت، لایتغیر و غیر قابل مذاکره می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان بر سیاست اصولی دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات و همکاری‌ها بین ایران و کشورهای همسایه در خلیج فارس بر اساس اصول حسن همجواری، احترام متقابل و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر تأکید کرد و افزود: معرفی نمایندگان دو کشور نیز در همین چارچوب و به منظور رفع سوء تفاهمات احتمالی صورت گرفته است.

نظر شما :