عمویی: ایران خواستار جنگ نیست

۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۰۴ کد : ۲۰۲۵۵۸۳ سرخط اخبار

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما خواستار جنگ در منطقه نیستیم، بلکه به دنبال کاهش تنش و رفع مشکلات در منطقه هستیم و مشکل اصلی را جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه می‌دانیم.

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه اخیر شورای امنیت با موضوع بررسی پاسخ موشکی و پهپادی ایران به رژیم صهیونیستی با درخواست این رژیم، اظهار کرد: این جلسه بدون هیچ بیانیه‌ای در محکومیت ایران به پایان رسید، چرا که در شرایط فعلی رژیم صهیونیستی در مجامع بین‌المللی وضعیت خوبی ندارد و نگاه‌ها به این رژیم منفی است.

وی توضیح داد: حدود ۱۹۰ روز است که رژیم غاصب صهیونیستی، غزه را بمباران و مردم مظلوم فلسطین را به خاک و خون کشیده است. این رژیم به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای توقف جنگ غزه پایبند نبود و آن را اجرا نکرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: از سوی دیگر دو هفته قبل حامیان رژیم صهیونیستی، در جلسه شورای امنیت مانع محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران شدند و همین مساله باعث شد که آنان این بار در رسیدن به یک دستاورد سیاسی در جلسه شورای امنیت ناکام شوند و نشست شورای امنیت درباره پاسخ ایران به اسرائیل فاقد دستاورد برای این رژیم بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملیات «وعده صادق» بر اساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد انجام شد و اقدام ایران یک اقدام دفاعی مشروع بود. ما در این عملیات به تجاوز رژیم صهیونیستی با هدف احیای بازدارندگی پاسخ دادیم و پاسخی مقتدرانه و در عین حال کنترل شده بود و اثر خودش را گذاشت.

عمویی تاکید کرد: ما از ابتدا اعلام کردیم که خواستار جنگ در منطقه نیستیم، بلکه به دنبال کاهش تنش و رفع مشکلات در منطقه هستیم و مشکل اصلی را هم جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه می‌دانیم. با پایان این جنایت‌ها و رسیدن مردم فلسطین به حقوق‌شان قطعاً تنش در منطقه هم کاهش خواهد یافت. این خوی تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی است که دائماً باعث افزایش تنش‌ها در منطقه می‌شود.

وی گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران به اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق پاسخ نمی‌داد، این محاسبه غلط در ذهن صهیونیست‌ها شکل می‌گرفت که ایران ناتوان از پاسخگویی است و می‌توانست باعث شود که رژیم صهیونیستی دست به اقدامات خطرناک‌تر بزند. دفاع از خاک و اماکن دیپلماتیک و شخصیت‌های حقوقی کشورمان امری واجب است و لازم بود که این بازدارندگی احیا شود که با عملیات موفق وعده صادق این بازدارندگی احیا شد.


( ۱ )

نظر شما :